Diyet Listesi

‘Victoria’s Secret’ mankenleri’nin spor sırları

Victoria’s Secret mankenleri’nin spor sırları

Dünyaca ünlü marka olan Victoria’s Secret‘in güzellikleri ve fizikleri ile ön plana çıkan meleklerinin defilelere çıkmadan önce 3 haftalık özel diyet ve fitness programları uygulamakta olduklarını biliyor muydunuz?

Victoria’s Secret mankenlerinin son derece kusursuz fizikleri ve görünümleri arkasında yatan özel sırları ise spor ve düzenli diyet uygulamalarıdır. Peki dünyaca ünlü güzeller nasıl zayıflıyor? Bu sorunun cevabını Kadınlive diyet editörleri olarak araştırdık. İşte ünlü meleklerin en iyi egzersiz programları.

Ballet Beautiful Sporu

Erin heatherton manken

Natalie Portman tarafından hazırlanan “Siyah Kuğu” filmi için hazırlanmış ve Mary Helen Bowers’in yeni çıkarmış olduğu farklı bir spor dalı; Bu spor dalı ise pilates, yoga ve bale birleşimi ile ortaya çıkıyor. Spor’un özelliği ise, vücuda esneklik kazandırarak kasların uzamasına yardımcı oluyor. Kolların arka kısımlarını, karın kaslarını ve bacakların üst kısımlarını iki haftalık kısa bir sürede toparlanması ve sıkılaşmasını sağlıyor.

Ballet beautiful sporu neden tercih ediliyor?

Ünlü manken Erin Heatherton bu sporun son derece “asil” olduğu için tercih ettiğini söylemekte. Yorulmaktan korkmadığını söyleyen güzel manken sözleri şöyle devam ediyor: kan ter içerisinde kalmak bana göre bir durum değil diyor. Ballet Beautiful’da genel olarak mat egzersizler oluşuyor ve size fark ettirmeden yoruyor.

  • Kaç dakika: 60
  • Kaç gün: 5 ya da 6
  • Kaç kalori: 223

Sporu kimler uyguluyor?

Manken: Erin Heatherton

Soul Cycle Sporu

Lindsay Ellingson manken

Bisiklet spor olarak bilinen salon egzersizidir. “Spinning” derslerine spiritüel tarz katan yeni farklı spor sistemi. Bu spor bacak, karın, kollar ve kalçalar gibi vücudunuzun her noktasını çalıştıran ve son derece direnç ve kuvvetlendiren bisiklet hareketleri bunun yanı sıra meditasyon etkisi ile oldukça hafiflik veriyor.

Soul cycle sporu neden tercih ediliyor?

Güzel manken Lindsay Ellingson, bu sporu şöyle yorumluyor: vücudunuzu yoruyor ve ruhunuzu dinlendiriyor ben bu egzersizin bağımlısıyım diyor. VS’nin yardım kampanyası için düzenlemiş olduğu koşuya katılmak için ve kondisyonumun gelişmesi için olimpiyatlara hazırlanırcasına kendimi bu spora adadım. Bu sayede sorun teşkil eden yan kalçamın sıkılaşarak toparlandığını ve inceldiğini fark ettim.

  • Kaç dakika: 45
  • Kaç kalori: 500 ile 700
  • Kaç gün: 3

Sporu kimler uyguluyor?

Manken: Lindsay Ellingson

Fight Club Sporu

Adriana Lima Manken

Bu spor stili ise kick-box ve kardiyo karışımı ile ortaya çıkan farklı bir spor programıdır. Kişinin kendisini tamamen zorlaması ve oldukça fazla zorladığı bir egzersiz programı. Bu spor uygulamadan önce ısınma seansları ise şöyle: 30 kol açma ve germe hareketleri, 30 tane şınav çekmek, 30 tane tekme ve yine 30 kalça çalıştırma hareketi olan çömelme hareketleridir. “jump squat” ile spor başlıyor. Bu egzersizleri uyguladığında 1 saat içerisinde kan ter içerisinde kalmanızı garanti ediyor.

Fight Club sporu neden tercih ediliyor?

Ünlü manken Adriana Lima kendisini şekle sokmak ve terlemek için tercih ediyor. Bunun yanı sıra “stres atma” konusunda bu tarz sporların oldukça iyi gelerek yardımcı olduğunu söylemekte. Güzel manken sözlerine şunları ekliyor; “boks, capoeira” güç gerektiren ağır sporları yapmayı çok seviyorum diyor. Yoga tarzı sporlarda vücudu şekle sokan ve yapılabilecek en iyi sporlardan olduğunu da sözlerine ekliyor.

  • Kaç dakika: 60
  • Kaç kalori: 395
  • Kaç gün: 4

Sporu kimler uyguluyor?

Manken: Adriana Lima

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu