Ayakkabı Modelleri

Erkeklere Fark Yaratacak ve Dikkat Çekecek Ayakkabı Tüyoları!

Erkek ayakkabı seçimi oldukça zor bir alan gibi görünse de aslında birkaç noktaya dikkat edildiği anda kolaylaşıyor. Bunların başında ayak yapınıza uygun ayakkabı seçmek geliyor. Ayağı güzel göstermesi değil ayağı rahat ettirmesi ilk planda olmalı, bunu atlamamak gerekiyor. Uzmanların çoğu ayak hastalıklarının yüzde 95’inden daha fazlasının yanlış ayakkabı seçiminden ve kullanılmasından kaynaklandığını söylüyor. Peki, acaba farkında olmadan yanlış ayakkabı seçimi mi yapıyoruz? İşte size bu yazımızda erkek ayakkabı modellerinde nelere dikkat edilmeli ve erkek ayakkabı seçimi nasıl olmalı sorularının yanıtlarını vereceğiz.

Erkekler genelde ayakkabı seçerken kadınlara nazaran rahatlığa daha düşkün olurlar. Ancak tüm erkeklerde bu pek de öyle değil. Erkekler de modanın yönüne göre tercih yapabiliyor. Erkek ayakkabı modellerinin daha önceki yıllara göre seçenekli model piyasaya sürülmektedir. Bu da tüm erkeklerin sürekli farklı tarzda ve farklı modelde ayakkabı giymelerinin önünü açıyor. Erkek kıyafet kombinlerinde fark yaratmak ve dikkat çekmek isteyenlere de önemli bir parça sunuyor erkek ayakkabı modelleri. İşte bu seçimlerde önem verilmesi gereken bir unsur var ki; o da muhakkak rahat ve kullanışlı erkek ayakkabı modellerinin seçilmesi gerektiği. Eğer bu tarz sorunlar yaşamayacağınız bir erkek ayakkabı modeli seçerseniz hem şık hem de kıyafetlerinizin tamamlayıcı olma özelliğini rahatlıkla kazanabilir.

Günlük Erkek Ayakkabılar

Ayağınızdan çıkarmak istemeyeceğiniz ayakkabılar genelde rahat olanlardır. Erkek ayakkabı modellerinde de rahatlık kullanıcı için çok büyük bir önem taşıyor. Hele ki tüm gün ayakta ya da saha da çalışan erkekler için bu bir elzem ihtiyaç niteliği taşıyor. Özellikle estetiksel görüntüsüyle hoşa giden erkek ayakkabı modelleri, eğer kaliteli ve konforlu değilse ayak sağlığına zarar verebilir. Bu nedenle asla kaliteyi ve rahatlığı göz ardı etmeyin. Adi ve ya kalın tabanlardan üretilmiş, esneklik sağlamayan, alt tabanı çok ince olan erkek ayakkabılar ortopedik olarak büyük sorunlara yol açabilir. Örneğin ayak bağ dokusunu ve ayak eklemlerini olumsuz etkileyebilir.

Ayakkabı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Tüm gün vücudunuzun ağırlığını taşıyamayan ve dik durmanıza engel olan erkek ayakkabı modelleri tercih edilmemeli. Ayakkabılar sanıldığından daha fazla ciddi ve zorlu bir görev üstleniyor. Hem sağlıklı olmak için hem de daha enerjik bir gün geçirmek için doğru erkek ayakkabı seçimi şart. Model olarak makul standart olanlardan hoşlanabilirsiniz. Aykırı olmanız illa ki gerekli değil. Hatta daha kolay ayak yapınıza uygun modeli bulabilirsiniz. Kısacası bir erkek ayakkabı modelini seçerken tasarımından önce muhakkak size uygun olup olmadığını test etmelisiniz. Ergonomik olması, esnek olması, hava alması, ortopedik olması gibi birçok özelliğe dikkat edilmesi gerekiyor. Bu sebeple erkek ayakkabı seçiminde göz önünde bulundurulması gereken birçok nokta var.

Erkek ayakkabı seçerken, ayakkabının ayağınıza tam olması ve ya ayağınıza vurmaması kriterini atlamamak gerekiyor. Çok sert olan erkek ayakkabı modelleri değil de daha yumuşak ve ayağınızı saran modeller tercih edilmelidir. Hatta mümkünse deri malzemeden üretilen erkek ayakkabı modelleri tüm ihtiyaçları tek bir tasarımda karşılayabilen cinsten sayılıyor. Deri malzemeden üretilen erkek ayakkabı modelleri havayla temas sağladığı için ve doğal olduklarından dolayı ayağınızın nefes almasını sağlar. Bu sayede ayaklarınız daha az terler ve mantar gibi hastalıkların oluşumunu önler. Üstelik kötü kokunun da önüne geçmiş olursunuz. Gün içinde sürekli yürüyen ya da uzun süre ayakta çalışan erkeklerin ciddi ayak sorunlarına neden olabilecek kalitesiz ve sağlıksız ayakkabılardan uzak durması gereklidir.

Klasik Erkek Ayakkabılar

Erkek ayakkabı modelini satın alırken birçok noktaya dikkat etmelisiniz. İlk başta ayakkabının kullanım şekline karar vermelisiniz ve bu hususta seçiminizi yapmalısınız. Mesela; spor yapacağınız günler spor ayakkabı tercih etmelisiniz. Günlük kullanımda ise fonksiyonel ve rahat olan erkek ayakkabı modellerini tercih etmelisiniz. Spor ayakkabıların da türünün olduğunu unutmayın. Spor türüne göre ayakkabı seçimi ciddi yaralanmaların önüne geçmeyi sağlar. Kış aylarında ise daha çok yağışlı ve soğuk havaya uygun outdoor erkek ayakkabı modellerini satın almanızda fayda var.

Doğru Ayakkabı Numarası Ne Kadar Önemli?

Kışın bot seçiminde olduğu gibi yaz aylarında da kullanacağınız erkek ayakkabı modellerini muhakkak ayaklarınızı dış etkenlere karşı korumanız gerektiğini unutmayın. Ayakkabı, ayak yapısını bozacak şekilde tasarlanmışsa eğer bu büyük bir probleme yol açabilir. Güneşe ve gün ışığına çok fazla maruz kalan erkek ayakkabı modellerinde dokusunda ya da kumaşında zarar oluşabilir. Aynı zamanda ayakkabının ucu ve parmaklar arasında en az 1-2 cm mesafe olması gereklidir. Ancak bu ayak ile parmak arasındaki boşluğun daha fazla olması bir numara büyük tercih yapmanız anlamına gelir ve bu ayağın sürtünmesine neden olur. İşte bu durum da ayağın tahriş olmasına yol açar. Kısacası seçtiğiniz tüm erkek ayakkabı modelleri ne ayağınızı sıkmalı ne de ayak numaranızdan büyük olmalı.

Erkek ayakkabı satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da, seçtiğiniz çorap cinsi. Çorabınız da ne kadar kaliteli ve iyi dokunmuşsa o kadar ayakkabınızdan konfor sağlarsınız. Çorap deyip geçmeyin yani. Satın aldığınız her ne olursa olsun, uygun ayakkabı seçmek oldukça önemli. Bir erkek ayakkabı modelinde olmazsa olmaz denilen başlıca özellikler şöyle; ayağı koruması, sağlamlığı, taban desteği, rahat olması ve tarz olmasıdır. Ayak gün boyu tahmin edemeyeceğiniz kadar basınca maruz kalıyor. Mesela günlük ortalama bir yürüyüş de ayaklara yüz ton basınç uygulanıyor ve ister istemez yoruluyor. Uzmanlar ayakların, en fazla hasara uğrayabilen bölge olduğunun üzerine basıyor. O nedenle dikkatle seçilmiş bir ayakkabının öneminden önemle bahsediyor.

Püsküllü Tarz Erkek Ayakkabılar

Bütün Gün Ayakta Olan Erkekler Rahat Ayakkabılar Tercih Etmeli!

Erkeklerin topuklu ayakkabı gibi bir sorunu olmadığından dolayı ayakkabılarında ortaya çıkabilecek problemler kadınlara göre daha azdır denilebilir. Bütün gün ayakta kalan erkekler için ayak şişmeleri oldukça normaldir. İşte bunu en aza indirgemek ve ayağı rahatsız etmeyecek pozisyona getirmek için rahat erkek ayakkabı modellerine ağırlık verilmeli.

Bir önemli husus da ayak numarası büyük olan erkeklerin istediği numarada erkek ayakkabı modellerini piyasada bulamaması. İşte tam da bu noktada Markastok devreye giriyor ve üretilen tüm modellerin tüm numaralarını stoklarında bulunduruyor. 43 ve üzeri erkek ayakkabı bulmakta zorlanıyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz. Bu can sıkıcı durumdan sizi kurtarıyor ve kolaylık sağlıyoruz. Siz de erkek ayakkabı tasarımlarında birine hatta birkaçına sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Üstelik indirimli fiyatlarımız oldukça cezbedici. Hadi! Bir tıkla beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyebilir ve siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Hızlı kargo ile size ulaşacak bu ürünleri çok sık kullanacağınızdan emin olabilirsiniz. Kampanyalarımızı kaçırmak istemiyorsanız bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Markastok; farkı çok, güvende sınırı yok!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu