Dekorasyon

Hijyenik ve Kullanışlı Duşakabin Seçiminin Kilit Noktaları

Etrafa su sıçratmayan ve kişisel mahremiyeti koruyan duşakabinler, konfor ve hijyen bakımından  banyoların vazgeçilmez bir parçası. Temizleme kolaylığı, şıklığı, her bütçe ve ihtiyaca uygun çeşit çeşit  modelleri de göz önünde bulundurulduğunda ne kadar faydalı ürünler oldukları ortada. Siz de bu ürünlerden bir tane edinmek veya banyonuzdakini yenilemek istiyorsanız gelin onları yakından tanıyalım.

Oval mi yoksa Dikdörtgen mi? Duşakabin modeline nasıl karar verilir?

Piyasada farklı türlerde duşakabin modelleri bulunurken hangisini alacağınıza karar veremiyorsanız size birkaç önerimiz var. Gelin birlikte bakalım! Şekil bakımından incelediğinizde duş üniteleri; kare, dikdörtgen, oval ve asimetrik seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Peki hangisi size uygun? Bu ürünlerin şekli her ne kadar sizin zevkinize kalmışsa da, banyonuzun şeklini  ve büyüklüğünü de göz ardı etmemeniz gerekiyor. Alan sorunu yaşıyorsanız yuvarlak modelleri tercih edebilirsiniz. Kare- dikdörtgen biçimli olan kabinler ise her türlü banyoda zarif ve kullanışlı alternatifler sunacaktır.

  • Kare – dikdörgen modellerin sürgülü, kayar kapılı ve kuplu seçenekleri, zevkinize uygun desenleri ve renkleri ile banyonuzun havasını değiştirmek için yeterli.
  • Şeffaf, buzlu, çizgili ve desenli camlarla banyonuzun şıklığına şıklık katabilirsiniz. “Sağlamlıktan yanayım” diyorsanız mika veya temperlenmiş cam kapaklı modelleri tam size göre!
  • Tekneli modeller, hijyen ve rahatlık açısından pratik olabilir. Bununla beraber teknesiz duşakabin kullanmak da sizin tercihinize kalmış.

Duşakabin Modelleri

Duşakabin ölçüsü nasıl alınır?

Ölçüyü,  modelin şekline ve banyoda monte edeceğiniz yere göre almalısınız. Ölçümde yapacağınız olası hatalar veya göz ardı ettiğiniz detaylar büyük sorunlarla karşı karşıya kalmanıza sebep olur. Bu nedenle bu işlemin titizlik gerektirdiğini unutmayın. Eğer kendi başınıza yapamayacağınızı düşünüyorsanız, profesyonel yardım almayı düşünebilirsiniz.

Duşakabin nasıl monte edilir?

Bu işlemi her ne kadar siz yapmayacak olsanız da yanlış montaj sonucu yaşanacak hatalara karşı bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Montaj, hazırlık aşaması ve işlem aşamasından oluşuyor.

  • Montaja hazırlıkta, montaj yeri belirleniyor ve ardından atık su ve temiz su tesisatları döşeniyor.
  • Montaj işleminde; ürünün aparatları sırayla birbirine ve banyoya silikon ve sabitleyiciler yardımıyla bağlanıyor.
  • Montaj sonrası, hareket ve ıslanmaya karşı duyarlı olan duşakabininizi kullanmak için 24 saat beklemeniz gerekiyor.

Koçtaş duşakabin modelleri

Duşakabin temizliği nasıl olmalı?

Kişisel temizliğiniz için kullandığınız duşakabinlerin temizliğine de özen göstermelisiniz. Kullanım esnasında  küf ve kireç problemleriyle sıkça karşılaşabilirsiniz. Hem küflerin hem de banyonuzun genel temizliği için yapmanız gerekenler şunlar:

  • Banyoda oluşan küfleri temizlemek için çamaşır suyu ve güçlü kimyasalları kullanabilirsiniz. Ancak bu tarz sağlığınızı tehdit eden kimyasal maddelerden olabildiğince uzak durmanızda fayda var. Özellikle ağır kireç giderici, asit yapıdaki maddeleri kullanmak, sağlık açısından fayda yerine zarar görmenize neden olur. Ciltte tahriş ve zehirlenme gibi etkileri olan bu kimyasallardan uzak durmak istiyorsanız; banyonuzda oluşan küfleri temizlemek için beyaz sirke, karbonat ve diş fırçası kullanmayı tercih edebilirsiniz.
  • Duşakabin camlarını, tekne ve iç aparatlarını fırça veya sünger yardımıyla sık sık temizlemeniz, ihtiyacınız olan hijyeni elde etmenize yardımcı olur.
  • Banyonuzu temizlik sonrası kurulamak ve sık sık havalandırmak da olası kirliliklerin önüne geçmenizi sağlar.
  • Her kullanım sonrası duş teknesini ve kabin kapaklarını su ile temizlemeniz, kurutmanız ve kabinin kapısını açık bırakmanız da hijyenin uzun sürmesine yardım eder.

Banyonuza ve bütçenize uygun duşakabin fiyatları

İhtiyacınızı belirlediniz. Modeline, şekline ve malzemesine karar verdiniz. Peki ya fiyat? Konforlu, hijyenik ve banyonuzun şık mı şık yeni üyesi size ne kadara mal olacak? İhtiyacınıza , zevkinize ve bütçenize uygun ürünlerin fiyatlarını da merak ediyorsanız, sizin için doğru adres Koçtaş! Evinizde, iş yerinizde veya oturduğunuz bir kafede kahvenizi yudumlarken, kolaylıkla alışveriş yapacağınız Koçtaş’ın WEB sitesini incelemeye koyulun ve beğendiğiniz duşakabin modelini anında sipariş edin!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu