Diyet Listesi

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel Zayıflama

Evet, bugün sizlere bölgesel zayıflama yöntemlerinden bahsedeceğim. Bir çok kişinin merek ettiği bu konulardan birisi olan bölgesel zayıflama, gün geçtikçe insanımızın ilgi odağı haline geliyor. Bende duyulan bu ilgiyi göz önünde bulundurarak, bu anlatımımda ilk önce bir çok kişinin merak ettiği, “Sağlıklı spor var mı? Eğer, varsa nasıl yapılır ve bölgesel zayıflamanın en sağlıklı yolu nedir?” gibi soruları çözüme kavuşturacağım.

Eminim ki daha önce orantılı kilo kaybı ve orantılı kilo alımı gibi cümleler ile karşılaşmışsınızdır. Orantılı kilo kaybı ve orantılı kilo alımı, tüm vücut bölgelerinin aynı oranda kilo alımı ve kaybı yaşamasınına denir. Orantılı kilo verebilen vücutların, bölgesel zayıflama yöntemlerine ihtiyacı yoktur. Ancak sağlıklı beslenmek ve doğru pozisyonlar da spor yapmak, her vücut için önem arz eden bir durumdur.

bölgesel zayıflama nasıl yapılır

Evet, orantılı kilo ne demektir öğrendiğimize göre şimdi dilerseniz, “Bölgesel zayıflama nasıl yapılır ve bölgesel zayıflama yöntemleri nelerdir?” birazda onlardan bahsedelim.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bildiğimiz üzere her vücut yapısı aynı değildir. Kimi vücut orantılı kilo verebilme avantajına sahipken, kimi vücutta orantısız kilo verir ve bu orantısızlıkta da bölgesel zayıflama yöntemleri devreye girer. Eğer, sizde kilo alırken kalca ve göbekten alıyorsanız ve kilo kaybederken de yüzünüzden ve bacaklardan veriyorsanız, bu anlatımımda bahsedeceğim bölgesel zayıflama yöntemleri tamda size göre diyebilirim.

Zayıflamak için birçok yöntem, günümüzde mevcuttur. Ancak bu yöntemler sağlıklı mıdır? Bildiğimiz üzere günümüzde zayıflamak uğruna, sağlığını kaybeden ve devamlı sağlık problemleri yaşayan birçok insanımız var. Bugün kaleme aldığım bu anlatımımda sizlere sunacağım, bölgesel zayıflama yöntemleri tamamen uzman kontrollerinden geçmiş sağlıklı ve akla yatkındır.

Göbek Ve Çevresi İçin Yapılması Gerekenler

Göbek ve göbek çevresi için alınması gereken besinler ve yapılması gereken, spor hareketleri nelerdir? Öncelikle besin çok önemli, sırf zayıflamak için günlük almanız gereken gıdalardan vazgeçmeyin. Kahvaltınızı sağlıklı bir şekilde her şeyden azar azar alarak beslenin. Her öğünde her şeyden yiyerek, almanız gereken vitaminlerden ödün vermeyin. Ancak kahvaltıdan önce bölgesel zayıflama yöntemlerinden biri olan ılık su içmeyi unutmayın. Kahvaltı yapmadan önce oturarak bir litreye yakın ılık su için ve 15 dakika sonra kahvaltınızı yapın. Eğer, suyu ayakta içerseniz, suyun hiçbir faydasını görmezsiniz. Çünkü ayakta içilen su, direk on iki parmak bağırsağına giderek sizi tuvalete sıkıştırır. Bu sebepten sıcak suyunuzu oturarak için. Eğer, herhangi bir mide sorununuz yoksa, içtiğiniz o suya limon ekleye bilirsiniz. Ancak midenizde herhangi bir sağlık problemi varsa limon kullanmanız, sağlığınızı olumsuz yönde tetikleyecektir.

bölgesel zayıflamada yapılması gereken spor

Evet, ılık su bölgesel zayıflama için çok önemli. Çünkü su terletir ve öğünlerden önce içilen suda midenizi, doldurarak, tokluk hissi verir. Böylece her şeyden azar azar yersiniz ve almanız gereken vitaminlerden ödün vermemiş olursunuz. Unutmayın! Suyunuzu öğünlerden önce tüketmeniz gerekiyor. Ayrıca yemekten 45 dakika sonra tekrar tekrar su içmenizde de fayda var. Göbek ve çevresindeki yağların erimesi için yapılması gereken spor diyence, ilk akla gelen mekik çok önemli. Ancak ilk zamanlarda vücuda fazla yüklenmek, hem sağlığınız için hemde yaptığınız sporun faydasını görmeniz için kabul görülmemektedir.

Günlük programlı bir şekilde spor yapmak, hem ruhunuz için hem sağlığınız için hemde kontrollü zayıflamanız için çok önemli. Mekiğe başlamadan önce ısınma hareketleri yaparak vücut ısınızı kontrol edin ve daha sonra mekiğe başlayın. Bölgesel zayıflama için spor hareketlerin başında gelen mekik, karın kaslarınızın çalışması için önemli bir pozisyondur.

bölgesel zayıflamada sağlıklı yöntemler

Mekik çekerken kendinizi fazla zorlamayın. Başlarda çok sayıda çekmeniz ve diz kapaklarınıza kadar kalkmanız mümkün olmayabilir. Vücudunuz ne kadar çekmenize ve ne kadar kalkmanıza izin veriyorsa, günlük belli saatlerde o kadar yapmanız yeterli olacaktır. Zaten günlük yaptığınız taktirde, bir haftadan sonra farkı göreceksiniz. Vücudunuzun alışmasından dolayı  daha çok mekik çekerek ve pozisyonunuzu daha da ilerleterek daha fazla karın kaslarınızın çalışmasını sağlarsınız ve böylece daha kontrollü ve daha sağlıklı zayıflarsınız.

Basenlerde Nasıl Kilo Verilir?

Basenlerdeki kiloların çözümü, elbetteki günlük belli bir program doğrultusunda spor yapmaktır. Besin şekliniz, başta da bahsettiğim şekilde olmalıdır. Sıcak su ve bol salata tüketimi, basenlerdeki kiloyu yok etmek için önemli bir adımdır. Ancak bununla beraber bölgesel zayıflamanızı kolaylaştıran, bazı spor hareketleri de bulunmaktadır. Peki, o spor hareketleri nelerdir?

basende zayıflama

Sırt üstü uzanarak bacağınızı 90 derece açmaya çalışın. Bir bacağınız da en az 10 kere bu pozisyonu uygulayın. Daha sonra yüz üstü uzanarak, aynı işlemi tersten uygulayın. Ancak bu hareketleri yapmadan önce sporun temel kuralları olan ısınma hareketlerini, tamamlamayı unutmayın. Aksi taktirde vücudunuzda kasılmalar meydana gelebilir.

NOT: Belli aralıklarla sıcak su tüketmeniz gerekiyor. Ancak yemekten en az 35 dakika sonra su için. Eğer, yemek yedikten sonra hemen su tüketimi yaparsanız, bu işlem midenizin büyümesini sağlar. Bu sebepten yemekten 35-40 dakika sonra sıcak su içmekte fayda var.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu