Kişisel Bakım

Ev yapımı cilt maskeleri

Ev yapımı cilt maskeleri

Evde cilt maskesi, hazırlayarak doğal güzelliğe sahip olurken pahalı kozmetik ürünleri ve güzellik salonlarına boşu boşuna paralar harcamaktan kurtulabilirsiniz!

Ev yapımı cilt maskeleri, güzellik salonlarında uygulanan cilt bakım maskelerine oranla daha doğal olması sebebi ile en çok tercih edilen güzellik maskeleri arasında yerini alıyor. Ev yapımı maskelerin kalıcı ve faydasını daha uzun süreler görebilirsiniz. cilt bakımı için harcadığınız servet bu sayede cebinizde kalacak. Doğal cilt maskeleri ile güzellik abidesi olabilirsiniz.

Kadınlive cilt bakım editörleri olarak, derlediğimiz evde kolay ve pratik cilt maskeleri bir araya getirdik. Şimdi bu cilt maskeleri nasıl yapılır? Hep birlikte bir göz atalım.

Ev yapımı cilt maskeleri ne işe yarar?

Cilt maskeleri, cildin yapısına göre farklı malzemelerin birbiri ile karışımından oluşan bir maskedir. Bu maske içeriğinde bulunan vitaminler sayesinde cilt beslenerek yenilenmesine yardımcı olur. Özellikle, kuruyan, yıpranan, çatlayan ciltler için uygulanan cilt maskeleri size parlaklık ve canlılık kazandırır.

Cilt maskeleri ve nasıl uygulanır?

Evde doğal malzemelerden hazırlayabileceğiniz birçok farklı cilt maskeleri vardır, bunlardan bazıları sizler için bu yazımızda kaleme aldık. Bu sayede doğal güzelliğe kavuşabilirsiniz. İşte o doğal cilt maskeleri;

Bal ve limon maskesi;

Bal ve limonla karışımı ile elde edilen cilt maskesi cildinizi nemlendirici özelliğe sahiptir. 1 tatlı kaşığı balı 3 veya 5 damla limon suyu ile karıştırarak yüzünüze sürün ve yaklaşık olarak 15 dk. kadar bekleyin. Sonrasında ise ılık su yardımı ile yüzünüzü temizleyin.

Patates ve limon maskesi;

Patates ve limon cilde ışıltı veren en etkili doğal malzemelerdir. Patatesleri dilimleyerek, üzerine limonun suyunu sıkın ve daha sonra bu iki etkili maddeleri 15 dk. kadar yüzünüzde gezdirin ve daha sonra yüzünüzü yıkayarak temizleyin.

Salatalık maskesi;

Ev yapımı yüz ve cilt maskeleri arasında en çok bilinen ve uygulanan doğal maskelerden birisi de salatalık maskesidir. Yarım salatalığı bir kabın içerisine rendeleyin ve içerisine az miktarda yoğurt ve bal ekleyerek güzelce karıştırın. Elde edilen bu karışımı yüzünüze sürerek 30 dk. kadar bekleyin. Bu maskeyi sürekli olarak belirli periyotlarda tekrar ederseniz faydasını göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu