Dekorasyon

Salonunuza Hayat Katmanın Yolları

Salonunuza Hayat Katmanın Yolları

Evlerde dekorasyon oldukça önemlidir. Bunun için her zevke uygun dekorasyon fikirleri ile yeni baştan oluşturacağınız bir yaşam alanı aynı zamanda sizlerin de farklı hissetmesine yardımcı olacağından zaman zaman gerekli olmaktadır. Dekorasyon denilince hemen bütün mobilyaları değiştirmek akla gelir. Ancak küçük dokunuşlar var olan mobilyanızı daha kullanışlı hale getirerek aynı zamanda farklılık oluşturmanıza da yardımcı olabilir.

Mobilyalarınızı değiştirmek zorunda kalmadan salonunuzu yeni baştan dekore etmek adına yapabileceğiniz çok fazla işlem bulunmaktadır. Öncelikle yapacağınız değişimlerde bütçenizi belirlemeniz daha sonrasında sorun yaşamamak adına önemlidir. Bu sayede istediğiniz gibi bir değişimi belirlemiş olduğunuz bütçeye uygun hale getirebilirsiniz.

duvar raflarıKüçük Hoş Değişimler

Salonda kullandığınız mobilyalarınız sağlam ve dayanıklı ise bu durumda değiştirmek yerine kumaşlarını değiştirmeyi tercih edebilirsiniz. Bu sayede aynı mobilyalarınızı farklı renklerde veya desenlerde daha uzun süre kullanma imkanına sahip olabilirsiniz. Alanı genişletmek adına kullanmadığınız eşyalarınız varsa onları kaldırabilir ve daha hoş görünmesi için onların yerine dekoratif ürünler kullanabilirsiniz.

Farklılık için duvar renklerinde değişim yapmak odanızın havasının bir anda değişmesine yardımcı olacağından önemlidir. Bu şekilde yapacağınız işlem ile duvar renklerinizi uygun bir bütçe ile kolayca değiştirebilirsiniz. Boya kullanırken sim gibi küçük detaylarda odanızın farklı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olabilir. Aynı şekilde TV ünitesi kullanmak istemeyenler için televizyonun olduğu bölüme duvar kağıdı fazlası ile yakışmaktadır.

dekoratif ürünlerAvize Değişimi

Odanızda kullandığınız eski avizeniz yerine modern ve şık bir seçim yapmanız alanda farklılık oluşturmaya yardımcı olacaktır. Aynı zamanda dar alanlarda derinlik katmak adına ayna kullanımı da odanızın daha geniş görünmesini sağlayacağından önemli bir noktadır. Aynaları doğru konumlandırmanız oldukça önemli olduğundan bu konuda doğru seçim yapmanız gerekir.

Salonda küçük objeler veya duvar rafları tercih etmeniz hem alandan tasarruf etmenize hem de daha şık bir görünüm oluşturmanıza yardımcı olmaktadır. Bu nedenle büyük ve yer kaplayan vitrinlerinizi kaldırarak alanda daha fazla yer açarak yerine daha küçük ve kullanışlı olan takımları tercih edebilirsiniz. Her zevke uygun model seçenekleri bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu