Moda

2022 Hip Hop Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Yapılır? Müzik ve Kıyafetleri

2022 Hip Hop Giyim Tarzı

Hip Hop Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Yapılır? Müzik ve Kıyafetleri

Hip-hop sadece giyim tarzı değil, hem de yaşam tarzıdır. Bu, çengelliklerden mahrum olmuş, asfalt ve taşlı sokaklarda yaşayan çok sayıda insanların kendini ifade etmesinin bir yöntemidir. Bu üslup hafif, rahat, ilginç ve büyük şehrin ritmine uygun imaj yaratmak demektir. Hip-hop tarzı bir tür spor üslubuna yakındır, fakat müziğin etkisi altında biraz değiştirilmiş bir giyim stilidir. Kadinlive.com 2022 hip-hop giyim tarzının kurulduğu ve kural yasaları hakkında ilginç yazı hazırladı…

Urban Sokak Stilleri Yeni Kombin Fikirleri

Şehirle ilişkilendirilen veya şehir trendi anlayışına özgü hip-hop giyim tarzı Afrika ve Amerika gençliğinin yaşadığı New York, Los Angeles, Chicago, San Francisco, Detroit gibi bölgelerde ortaya çıkıp. Bu gençliğin kendine özgü müzik janrı olduğu gibi, giyim tarzı da farklı idi. Fakir mahallelerde büyüyen Amerika ve Afrika gençliği yaşam tarzına uygun olan rahat ve şımarık giyim tarzını yaratıyor.

hip hop giyim tarzi 2

Modern giyim tarzı hip-hop tarzı çok yaygındır. Bu tarz torba pantolonların ve kaba imgelerin hesabına oluşur. Bu üslup çok yönlü yönü ile seçilir, rahat ve çok hareket eden insanlar için elverişlidir.

Hip-hop müziklerine göre giyim tarzı

Bu kültür rep müziğine, ‘break-dance’ reqsine ve grafiti sanatına (sprey boyalarla duvarlara, trenler ve özellikle sokaklarda çekilen yasa dışı resim ve yazılardır) ve DJ-lere özgü yaşam tarzı sonucunda oluşmuştur. Blyuz, funk, soul ve jazz gibi müzik türlerini de hip-hop müzik kültürünün gelişiminde oldukça büyük etkisi var. Ayrıca, ‘beat’, yani, insan sesi ile olağan dışı sesleri seslendirme sanatı da hip-hop müzik kültürünün bir kolu olarak ölçülür.

hip hop giyim tarzi 5

Hip-hop giyim akımının oluşması 1970’li yılların sonları ve 1980’li yılların başlarına rastlar. Hip-hop Amerika’da parlak renkli spor kıyafetleri, koyu renkli deri bomber yelekler, spor ayakkabıları, converse ayakkabılar ve spor kepkalarından oluşan rahat ve dağınık giyim tarzı olarak karakterize edilir. 1970’lerin sonlarında “Le Coq”, “Kangol”, “Adidas” ve başka firmalar hip-hop giyim tarzı giysiler üretiyor. Daha sonra bu markalara “Nike” ve başka markalar da ekleniyor.

hip hop giyim tarzi 3

Zamanla hip-hop giyim tarzına bazı eklemeler ve değişiklikler gereklidir. Örneğin, enli kot pantolonlar ve şortlar da bu üsluba ait giysilerdir. Özellikle hip-hop müziği ile uğraşan sanatçılar bu üslupta giyinirler. Ayrıca bu moda hip-hop müzik tarzının hayranları tarafından da takip ediliyor.

hip hop giyim tarzi 4

Özgürlük hareketleri

Hip-hop tarzı hem de mükemmel esnekliği ile karakterizedir. Sınırsız hareketler fikir özgürlüğüne yardımcı olur ve yaratıcılık için geniş olanaklar sunmaktadır. Ona göre de bu üslup hareket eden insanlar için çok güzel yarıyor, onun faaliyet alanı dans üzerine kurulu.

Top maykaların üstünden giyilen dama-dama gömlek ve şapka sahne karakteri için idealdir. Çünkü sahnede aktif hareket etmek gereklidir, demeli, burada spor ayakkabılar vazgeçmek olmaz.

hip hop giyim tarzi

Hip-hop üslubunun kendine saç stilleri de mevcuttur. Yukarıda tarım birikmiş at kuyruğu tipi saç modelleri bu karakteri tamamlamak için uygulanır. Ayrıca yaratıcı kısaltılmış kesimler de uygundur. Bu üsluba ağırlık veren insanlar genellikle kendi arzularını gerçekleştirmek yeteneğine ve öz güvenli olarak tanımlanmaktadır.

Evrensellik ve esneklik

Bu tarzda giyinmek için fakir mahalleden olan veya dans eden yıldız olmak önemli değil. Rahatına düşkün olan eğitimli ve entelektüel insanlar da bu üsluba başvurabilirler.

Şimdi ise modern hip-hop tarzında giyinen ünlülere göz atalım. 2010 yılında hip-hop moda akımına en çok Rihanna, Jennifer Lopez ve Mayli Sayrus gibi önemli simalar takip ediyordu.

Hip-hop giyim modelleri için foto galeriyi görüntüleyin…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu