Saç Modelleri

Kahküllü Kısa Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Saç modelinizden sıkıldıysanız ve kısa saç modelleri denemek istiyorsanız, sezonun en trend kahküllü kısa saç modelleri arasında bir seçim yapabilirsiniz. Bu saç modelleri kimlere hangi yüz tipine yakışır? Gibi sorularınız varsa, Kadınlive saç modelleri editörleri olarak sizler için araştırdık ve kaleme aldık.

Kahkül kısa saçlı bayanlara yakıştığı gibi her yüz tipine yakışmayabilir. Kahküllü saç modeli kullanan kişileri çok rahatsız etmediği gibi kolaylıkta sağlar. Kahküllü kısa saç kestirmeyi düşünüyorsanız birkaç püf noktayı bilmeniz gerekir. Alnınızın genişliğine ve yüz hatlarınıza dikkat ettiğiniz takdirde çok hoş bir görünüm sergileyebilirsiniz. Saçlarınızı kahküllü kısa saç kesimi uygulatırken doğru uzunlukta kestirmeniz gerektiğini de bilmelisiniz. Saçlarınız kabarık ve gür ise kahkül önerilmezken saç telleriniz ince ve kabarık değilse doğru bir seçim olabilir. Hoş bir görünüm istiyorsanız bu sezonun çok popüler olan kısacık kahkül kestirebilirsiniz. Bu hem kaşlarınızı hem de gözlerinizi ön plana çıkaracaktır.

Kahküllü kısa saç modeli kestirirken saçlarınızın ön kısmının uzun olmasıyla beraber daha güzel duracaktır. Elmacık kemikleriniz daha belirginse yanlara doğru düşen saçlarınız da kahküllü saçları güzel gösterebilir. Eğer daha yuvarlak bir yüz hatlarınız varsa bu yüzünüzü daha geniş gösterir. Bu nedenle kahküllü saç kestirmemeniz sizin için daha iyi olacaktır. Yinede kahkül kullanmak isterseniz seçeceğiniz tarz yana doğru ya da taranmış olmalıdır.

Gözlerinizin güzel ve dikkat çekici olmasını istiyorsanız, kahkül seçiminiz daha kısa olmalıdır. Bu şekilde gözlerinizi ön plana almış olursunuz. Yüzünüzün yapısı düzse ve alnınız bombeli ise mutlaka kahkül kullanmalısınız. Saçları düz ve kısa olan bayanlarda kahküllü kısa saç modelleri muhteşem bir görünüm verecektir. Saçlarınız düzse kullanacağınız kahkül de düz olmalıdır. Aksine saçlarınız dalgalıysa kahkülü fönsüz kullanmamalısınız. Bu nedenle de kahkül kullanmak sizin için eziyet olacağından çok fazla kullanmanız tavsiye edilmez.

Söylediklerimizi tekrar edecek olursak saçlarınız kısaysa ve kahkül kullanmak istiyorsanız alnınızın geniş yüz şeklinizin köşeli ve alnınızın bombeli olması kahküllü saç modellerinin yüzünüze daha çok yakışacağı anlamına gelir.

Bu içerikte ilginizi çeker; Küt Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Kahküllü Kısa Saç Kesimleri ve Saç Modelleri

Galeride seçmiş olduğumuz sezonun en hit kahküllü saçlarına göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz. Örnek görsellerde göreceğiniz saç modelleri size ilham kaynağı olabilir. Sözü daha çok uzatmadan sizi kahküllü saç modelleri ile baş başa bırakıyoruz.

Kahküllü Saç Modelleri / GALERİ

Bob Kesimli Kahküllü Kısa Saç Modelleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu