Moda

Kötü Gösteren Giyim Moda Hataları!

Kötü Gösteren Giyim Moda Hataları!

Bazı kıyafetleri beğenerek alsanız bile onlar sizi olduğunuzdan daha şişman gösterebilirler. Ona göre elbisenin sadece hoşunuza gitmesi onu almak için yeterli değildir. Kadınlive moda yazarı önerir ki, kötü görünmemek için stil ipuçlarını sizler için kaleme aldı!

Kendi tarz ve stilinizi yansıtan kıyafetleri seçmek yerine moda trendi adı verilen akıma kapılmanız büyük bir moda hatası olabilmektedir. Giyim stilinizi moda akımları ile uydurmanız aslında güzel bir durum. Fakat bu konuda oldukça dikkatli olmanız gerektiğini asla unutmayın!

Kötü Gösteren Giyim Moda Hataları!

Her kadının kendine özgü has bir tarzı mutlaka vardır. Burada ise en önemli hususlardan biriside sizin kendi stil ve tarzınıza hitap eden ve size en çok yakışan kıyafetleri bilmenizdir. Dolayısı ile moda uğruna kendinizi rüküş duruma düşürmeyin. Tamda bu konu hakkında size küçük ama etkili stil önerileri verelim istedik.

Kadınların giyim konularında en çok yaptıkları moda hatalarını bu yazımızda kaleme aldık. Şimdi gelin hep birlikte bu moda hataları nelermiş 10 farklı stil önerisini inceleyelim.

01. Dar Kesimli Giysiler

hatali-giyim-tarzsi-1

Dar giysiler figüranızı ortaya çıkardığı için sizi daha güzel gösterebilir. Ancak aşırı dar giyildiğinde elbise vücudunuzun bazı bölgelerini kasıp güzel görünümü bozabilir. Bu nedenle kilonuza dikkat çeken dar giysilerden uzak durun.

02. Maskülen Giyim Tarzları

hatali-giyim-tarzsi-2

Erkek giysilerini hatırlatan elbiseler giymek son yıllarda moda biliniyor. Ancak erkek stiline uygun pantolonlar ve diğer giysiler sizi olduğunuzdan şişman gösterebilir. Eğer ideal kiloda değilseniz, bu tarza meyil etmeyin.

03. Doğru İç Giyim Seçimi

hatali-giyim-tarzsi-3

Kötü görünmemek için iç çamaşırlarını da doğru seçmek gerekiyor. Özellikle de sütyenlerinizin vücut ölçünüze uygun olmasına dikkat edin. Yoksa ortaya hoş olmayan görüntü çıkabilir.

04. Bol Kesimli Etekler

hatali-giyim-tarzsi-4

Bol kesimli etek elbiseler sizi olduğunuzdan daha şişman gösterebilir. Ona göre de enli etek elbise alsanız bile, en azından belinize mutlaka kemer takın.

05. Üst Üste Bol Kesimli İki Kıyafet Giyimi

hatali-giyim-tarzsi-5-5

İki bol kesimli elbisesi bir arada giymeyin. Örneğin, şalvarınız bol kesimliyse, koftanızın dar olmasına dikkat edin veya aksine. Kısacası bol kesimli kıyafetleri kombine etmeyin. Bu size en az 10 kilo katacak.

06. Büyük Desenli Kıyafetler

Bütyük desenli Kıyafet

İri desenler sizi daha şişman gösterecektir. Bu nedenle desen veya küçük desenler olan giysiler seçin.

07. Dar Etek ve Pantolon

hatali-giyim-tarzsi-6

Eğer dar etek veya pantolon, kofta giyindiyseniz, üzerine giydiğiniz ceket veya jiletin bol kesimli olmasına dikkat edin.

08. Katlı Giyim Tarzı

hatali-giyim-tarzsi-7

Kat kat giyinmek en yalın insanı bile kötü gösterir. Bu tip elbise sizi hem de daha kısa boylu gösterebilir. Ona göre de kat kat giyinmeyi aklınızın ucundan bile geçirmeyin.

09. Etekler Ne Çok Uzun, Nede Kısa

hatali-giyim-tarzsi-8

Eteklerinizin çok uzun veya çok kısa olmamasına çalışın. Eğer kilonuzdan memnun değilseniz, dizde biten etekleri tercih edin.

10. Topuklu Ayakkabı Seçimi

hatali-giyim-tarzsi-9

Eğer ayaklarınızın kötü ve kalınsa, topuklu ayakkabı modeli seçerken dikkatli olun. Zarif ve uzun görünmek istiyorsanız, ayakkabının tabanlarının ince olmasına dikkat edin. Ayrıca, Gladyator adı verilen ayakkabı modellerinden uzak durun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu