Makyaj

Gözlüklü Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Gözlük kullanan kadınlar makyaj yapma konusunda kendi tarz ve stillerine göre uygun makyajı bulmakta zorluk çekerler, Gözlerin daha ön plana çıkması için abartılı makyajlarda yapılmaktadır. Fakat gözlük takan bayanlar doğru şekilde makyaj yaptıklarında o kadar çok çekici görünürler ki, hatta bazı kızlar, gözleri bozuk olmasa bile gözlük takıp makyaj yaparlar. Doğru makyaj stili ile gözlüklü bayanlar harika görünüme kavuşabilir.

Kadınlive makyaj editörleri olarak sizlere vereceğimiz, gözlük kullananlar için makyaj önerileri ile harika bir görüntüye sahip olmanız mümkün. Gözlük kullanıp özenilen bir stile sahip olabilirsiniz. Şimdi maddeler halinde sıraladığımız makyaj tüyolarına bir göz atalım.

Gözlük kullananlar nasıl makyaj yapmalı?

gozluklu-makyaj-12

01. Kaşlar;

Gözlüklü kadınlar, kaşlarının belirgin ve vurgulu olmasına özen göstermelidir. Eğer kaşları seyrek yapıdaysa, kaş kalemi yardımı ile kaşlarınızı daha belirgin bir hale getirmelisiniz.

makyaj-gozluklu-kadın-1

02. Far;

Kaşlara vurgu yaptığınıza göre, nört tonlarda far seçmelisiniz. Bu sayede dengeli bir seçim yapmış olacaksınız. Daha sonra göz kapaklarınızı kaplayarak farı uygulayabilirsiniz.

makyaj-gozluklu-kadın-2

03. Rimel ve eyeliner;

Gözlük takanların göz makyajlarını ve bakışlarını daha vurgulayıcı bir hale getirmek için maskara kullanması gerekmektedir. İlk olarak ince bir çizgi ile eyeliner çekiyoruz ve daha sonra rimeli sürerek saklamış olduğunuz o çekici ve güzel bakışları ortaya çıkartıyorsunuz.

makyaj-gozluklu-kadın-3

04. Kirpikler;

Kirpikleriniz, gözlük camına değmemesi açısından kirpikleri çok uzun gösteren rimel ve takma kirpik gibi malzemeler kullanmamalısınız. Özellikle alt kirpiklerinizi gizlemeye özen gösterin.

makyaj-gozluklu-kadın-5

05. Malzeme seçimi;

Gözlük camlarını sedefli, pullu, uçan ve kuru olan malzemeler kullanmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu