Güzellik

Güzellik maskeleri nasıl hazırlanır?

Güzellik maskeleri nasıl hazırlanır?

Bayanların çoğu az ya da çok yüz derilerinden şikâyetçidirler. Gözaltında oluşan siyah izler yüzü çok halsiz göstermektedir. Canlılığı ve tazeliği yok olmuş halsiz ve yorgun yüz ifadesini hiç kimse istemediği için bu durumdan şikâyetçi olmaktadırlar. Gözaltı kararmalarının birden çok nedeni vardır. Sıralamak gerekirse: uykusuzluk, aşırı alkol, yanlış beslenme, yorgunluk, bilgisayar başında çalışma, sigara kullanımı, güneş ışınları, kalıtsal nedenler bunlardan bazılarıdır.

Eğer siz de gözaltı kararmalarından şikâyetçiyseniz ve cildinizin sağlıklı bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız sizin için hazırlamış olduğumuz listeyi uygulayın ve farkı görün.

Güzellik maskeleri nasıl hazırlanır?

Bal kabağı cilt maskesi

  • Yarım çay kaşığı bal
  • Bir çay kaşığı süt
  • Bir çay kaşığı çiğ kabak taneleri

Bal kabağı cilt maskesinin hazırlanışı

Çiğ kabak tanelerini iyice ezdikten sonra küçük bir kâse içine alarak içerisine bal ve sütü ekleyin. Güzelce karıştırdıktan sonra 3 saat boyunca buzdolabında bekletin. Daha sonra cildinize uygulayın ve 30 dakika bekleyip ılık su ile temizleyin.

Cilt sakinleştirici maske hazırlanışı

Yaş ilerledikçe yüzde meydana gelen kırışıklıklar insanın canını sıkmakta ve kendilerine olan öz güveni yok etmektedir. Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal yöntemler mevcuttur. Sizin için hazırlamış olduğumuz maskeyi kullanarak kırışıklıklarınıza elveda diyebilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken tek husus maskeyi sürdükten 10 dakika sonra bir kat daha maske sürmek ve 10 dakika daha bekleyerek 3. katı sürmeniz gerekmektedir.

Cilt sakinleştirici maske tarifi

  • Bir çay kaşığı bal, süt ve limon suyu
  • Bir yumurtanın sarısı
  • Bir tutam tuz

Maskenin hazırlanışı:

Bütün malzemeleri karıştırarak önceden temizlemiş olduğunuz cildinize maskeyi göz altlarınız dışında bütün yüzünüze uygulayın. 10 dakika bekleyerek bir daha maskeyi sürün. 10 dakika sonra 3.kat maskeyi sürün. 3 kat maskeyi 30 dakika cildinizde bekleterek ılık su yardımı ile cildinizi yıkayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu