Saç Bakımı

Kusursuz saçların püf noktaları

Fazla vakit kaybetmeden kusursuz saçlarla uyanmak bu önerilerle mümkün. 5 dakikanın bile kıymetli olduğu sabah saatlerinde saçlarınızla daha fazla vakit kaybetmenize gerek olmadığını söylesek ve sizlere kusursuz saçlarla uyanmanın sırlarını versek.

Kusursuz saçlar için işte o tüyolar.

Hacimli ve dalgalı saçlar için uyku öncesi duş alıp saçlarınızı duruladıktan sonra ertesi gün nasıl kullanmak istiyorsanız o yöne doğru ayırın ve uçlarını kıvırarak saç tipinize uygun bitkisel yağlar veya saç şekillendiricilerinden sıkarak kuruyana kadar bekleyin.

Bu ritüeli tamamladıktan sonra rahatça uyuyabilirsiniz çünkü sabah kusursuz saçlarla uyanacağınıza hiçşüphe yok!

kusursuz-sac-1

Özellikle kısa ve kıvırcık olan saçları sabah saatlerinde toparlamak zaman alır. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz küçük bir ipek eşarpla saçlarınızı önden bağlayarak uyumanızdır.

Sabah uyandığınızda diğer günlerden çok daha farklı olacağı kesin.

Saçlarınızda doğal dalgalarla bohem bir görüntü yaratmak istiyorsanız duş sonrası saçlarınızı örün ve bu şekilde uyuyun.

kusursuz-sac-2

Sabah uyandığınızda örgünüzü açın ve köpük kullanarak saçlarınıza fırça yardımıyla hacim kazandırın.

kusursuz-sac-3

Düz saçlar en sorunsuz saç tipi olarak görülse de sabahları birbirine dolaşan saç telleri, farklı yönebakan saç katları veya simetrik durmayan saç uzunluğunuz sizi çileden çıkarıyor olabilir ancak artık bu gibi sorunlar için vakit kaybetmenize gerek yok.

Eğer sabahları kusursuz düzlükte saçlarla uyanmak istiyorsanız uyku öncesi duş alın, duş esnasında kremlemeyi ihmal etmeyin, duruladıktan sonra mutlaka saçlarınızı tarayın.

kusursuz-sac-4

Saçlarınız kuruduktan sonra yataktaki yatış pozisyonunuz çok önemlidir, saçlarınız eğer uzunsa sıkışmamasına özen gösterin ve yastığınızın üzerine yayarak uyumaya çalışın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu