Saç Modelleri

Yandan Dağınık Topuz Saç Modeli, Nasıl Yapılır?

Farklı saç modelleri arıyorsanız sizler için önerebileceğimiz yandan dağınık topuz saç modelleri, deneyebilir ve farklı model saçlar ile kendinizi özel hissedebilirsiniz. Yandan dağınık saç modelleri nasıl yapılır? ve en güzel yandan dağınık topuz, modelleri ile kusursuz güzelliğinize güzellik katarken elegant duruşlar sergilememize yardımcı olacaktır. Kadınlive Kadın ekibi olarak sizler için derlediğimiz dağınık topuz saç modelleri, aşağıdaki galeriden inceleyebilir fikir sahibi olabilirsiniz.

Yandan dağınık topuz yapımı, klasik saç topuzundan farklı bir modeldir. Birbirine çok benzerliği olan yandan dağınık topuz modeli, basit ve pratik bir şekilde yapılabilecek saç modelleri arasındadır. Yandan dağınık topuz modeli için saçlarınızın çok uzun olması gerekli değildir. Uzun saç modelleri için de uygun saç topuzları yapılabilir. Saçları dağınık topuz yapmadan önce gerekli bazı hususlar vardır.

Yandan dağınık topuz saçlara geçmeden önce hazırlamanız gereken 3 – 5 tel tokayı bir köşeye hazırlayın. Saç tokaları ile saçlarımızı sabitleyerek şekil vermemiz için yardımcı olacaktır. Saç topuzu yapımında tokaların kullanımı saçların sabitlenmesi için önemli bir husustur. Bu sayede saçlar daha dirençli ve saç topuzu uzun süre kalıcı olacaktır. Bunun dışında hazır bulunması gereken diğer malzemeler briyantin veya saç spreyi gibi ürünlerde hazırda bulundurun. Dalgalı veya düz saçlar isterseniz bu modelde saç uygulayabilmeniz için yeterli olacaktır.

Dağınık topuz saç yapımına geçerken saç bakımı yapmış olmanız gerekmektedir önce duşa girerek saçlarınızı saç bakımı özelliği olan şampuan ve saç kremi ile yıkamalısınız. Yandan dağınık saç modelini uygulamadan 1 saat kadar önce saçları yıkamış olmalısınız. Böylece saçlarınıza basit ve kolayca şekil verebilir ve çok muhteşem sonuçlar ortaya çıkabilir. Yandan dağınık saç modellerinde dikkat edilmesi gereken bir hususta saçların büyük bir kısmı bir tarafa doğru toplanması gereklidir.

Örgülü yandan dağınık topuz modelleri

İlgili Ayrıca BKNZ ; Gösterişli saç topuzu nasıl yapılır?

Saçlarınızın büyük bir kısmını toplamak ve bir yöne doğru yatırmak için kulak hizasında saçlarınızı tutarak saç topuzu yapımına başlayabiliriz. Önce bir at kuyruğu saç modeli yaparak başlamanız daha kolay yapmanızı sağlayacaktır. Tel tokalarında saçlarınızı tutturmak için çok faydası olacaktır. Saçlarınızı çok fazla toplamayın ve germeyin saçların at kuyruğu olan üst kısmı kabarık görünmesi dağınık saç topuzu için önemlidir.

Sizin için hazırladığımız yandan dağınık saç modellerini aşağıdaki galeriden inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

‘Yandan Dağınık Topuz Saç Modeli, Nasıl Yapılır?’ adlı galeriyi inceleyin…

Bir önceki yazımız olan Hacimli At Kuyruğu Saç Modelleri, Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda hacimli saçlar ve at kuyruğu saç modelleri hakkında detaylı bilgiler vermiştik. Bu makalemizi incelediniz mi?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu