Kişisel Bakım

Limonun Cilde Faydaları

Limonun Cilde Faydaları

Evimizden eksik etmediğimiz limonun cilde faydalarını saymakla bitiremeyiz. Özellikle cilt üzerindeki etkilerinin mucizevi yararları söz konusudur. Yediden yetmişe herkesin cildine yararı olan limonun cilde faydalarını sizin için derledik.

Cildinizi Tazeler

Limon cildinizdeki açık gözenekleri sıkılaştırır ve cildinizi tazeler. Tonik olarak kullanabileceğiniz gibi, yarım limonu yüzünüze direkt olarak uygulayarak kullanabilirsiniz. Gün aşırı uygulayabilirsiniz.

Dişleri Beyazlatır

Pek bilinmese de limonun faydaları arasında en önemlisi olan diş beyazlatma özelliği, dişlerdeki tartarın azalması ve daha parlak görünmelerine de yöneliktir. Diş temizliği için düzenli olarak kullanıldığında, dişlerin beyazlamasını da sağlar.

Sivilceli Ciltleri Tedavi Eder

Limon cildinizdeki fazla yağı emer. Sabah akşam tonik olarak uygulayabileceğiniz limonu yüzünüzde 5 dakika kadar beklettikten sonra yıkayarak, düzenli olarak kullandığınızda limonun sivilceler üzerindeki etkisi gözle görülür bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Saç Rengini Açar

Son dönemde kadınların çok fazla tercih ettiği yararlarından biri de saç rengini açma özelliğidir. Doğal saçlarınıza sürüp güneşe çıkarsanız, saç renginizin bir iki ton açıldığını fark edebilirsiniz. Ancak yağlı saç tiplerinde tercih edilmelidir. Çünkü kuru saçları da kurutabilir.

Tırnakları Güçlendirir

Çabuk kırılan tırnaklarınız varsa bunun en iyi çözümü limondur. Limon kullanarak tırnaklarınızı güçlendirebilirsiniz. Özellikle çocuklar için de tercih edilen limon, tırnaklara sürülüp bir iki dakika bekletildiğinde ilk anlardan itibaren tırnak bakımı için iyi bir çözümü de ortaya çıkaracaktır.

Ağız Kokusunu Azaltır

Limon suyu içmek boğazdaki tahrişi ve iltihapları azaldığı gibi, limonla gargara yapmak da ağız içi iltihaplarını kurutur. Limon suyuyla gargara yapmak ağzınızı temizler ve kötü kokuları azaltır.

Ciltteki Çatlakları Azaltır

Cilt üzerindeki çatları azaltan limon, düzenli olarak kullanıldığında çatlak izlerini de giderir. Özellikle kilo alıp vermek ve doğum nedeniyle oluşan çatlakların giderilmesi için kullanılan bu mucizevi meyve, tüm vücuda sürülebilir.

Cilt Lekelerini Giderir

Ciltteki sivilce lekelerini giderek en doğal peeling olan limon suyu leke izleri konusunda oldukça başarılıdır. Limon suyunu taze olarak sıkmanız ve doğal limon kullanarak düzenli olarak uygulamanız oldukça başarılı bir etki göstermesini sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu