Kişisel Bakım

Evde Parfüm Yapımı

Evde Parfüm Yapımı

Herkes kendine özel parfüm kokuları ister. İşte kendine ait koku isteyenler için bu yazımızı hazırladık. Birkaç basit malzeme ile kendiniz kolayca evde parfüm yapabilirsiniz. Hoş kokulu parfümler yapmanın püf noktalarınız Kadınlive kadın ekibi olarak sizlerle paylaştık.

Evde parfüm mü yapılırmış dediğinizi duyar gibiyiz. Fakat tamamen kimyasallardan uzak ve oldukça doğal bir kokuya evinizde oldukça ucuz bir bütçeye sahip olmaya ne dersiniz? Ayrıca yapacağınız bu koku uzun süre kalıcılık sağlayacak. O zaman hadi doğal parfümü yapalım.

parfüm yapımı

Evde Parfüm Yapmak İçin Malzemeler:

karıştırmak için bir adet kap, parfüm şişesi, 2 yemek kaşığı arıtılmış su, 3 çeşit esansiyel yağ, 5 damla gliserin,  3 yemek kaşığı votka.

Evde Parfüm Yapmanın Hazırlanışı:

En sevdiğiniz birbirinden farklı 3 adet esansiyel yağı tercih edin. Bizler kendi beğendiğimiz 3 farklı esansiyeli tercih ettik. Siz de kendi zevkinize göre üç farklı esansiyel tercih edebilirsiniz.

Bir kavanozun içerisine suyu, votkayı ve gliserini koyup karıştırın.

İlk olarak seçtiğiniz esansiyel yağların bir kısmını bu karışıma karıştırıp şişeyi iyice çalkalayın. Ardından diğer kalan esansiyel yağları da ekleyip karıştırın.

Elde ettiğiniz karışımı 12 saat boyunca serin bir yerde bekletin. Ardından temiz bir parfüm şişesine alıp karıştırın. Parfümünüz kullanıma hazır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu