Saç Bakımı

‘Saç boyasının’ kalıcılığını nasıl artırırsınız?

Saç boyama eylemi kimimiz için beyazları kapatmak kimimiz içinse olduğumuzdan daha farklı bir görünüm elde etmek için olmazsa olmaz. Her ne amaçla boya yapılırsa yapılsın, kalıcı olması herkesin en büyük derdi.

İşte, size denenmiş ve sonuç elde edilmiş, saç boyasının ömrünü uzatmak için 5 taktik veriyoruz.

İster kuaförde boyatın saçınızı isterseniz evde kendiniz boyayın, profesyonel saç boyası kullanmaya özen gösterin. Biraz daha fazla para verirsiniz ama boya saçınızda daha uzun süre kalacağı için buna değer!

saç boyası kalıcı 1

Saçınızı boyatmadan bir hafta önce saçınıza derin saç bakımı uygulayın. Bu, saçınızın boyayı almasına ve saçlarınızın kimyasallardan korunmasına yardım eder.

saç boyası kalıcı 2

Ne kadar dayanabilirsiniz bilinmez ama boyatmadan en az üç gün önce saçınızı ve boyattıktan sonra birkaç gün yıkamamak, boyanın kalıcılığını artırır. Yağlı saçlar sizi rahatsız edebilir ama sonucun buna değdiğini göreceksiniz! Kafa derisindeki yağ, saçın boyayı almasına yardım ederken, boya sonrası yıkamadan beklemek ise saçın boyayı iyice emmesi için ona zaman tanımak anlamına gelir.

saç boyası kalıcı 3

Şampuan ve saç kremi seçerken bunların boyalı saçlar için özel olarak üretilenlerini seçin. Biraz fazla para ödemeniz gerekebilir ama buna değdiğini göreceksiniz!

saç boyası kalıcı 4

Şampuan, boyanın saçınızdan akmasına yol açar. Dolayısıyla saçlarınızı gün aşırı şampuanlamaya çalışın. Aynı zamanda duş alırken sıcak kullanmamaya da özen gösterin.

saç boyası kalıcı 5

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Benim saçlarım boyatmam gerekiyor bü önerileri dikkat alıcam bakalım sonuç ne olucak teşekkur ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu