Moda

Moda İkonu Olmanın 10 Altın Kuralları

Moda ikonu olmanın 10 altın kuralları

Moda dünyası hiç durmadan kendisini yeniliyor, bazen trend birçok parçayı moda ikonu olabilmek için dolaplarımıza ekliyoruz. Bir zamanlar siyah elbiseler trend olduğun anda neredeyse tüm kadınların dolabında geniş yer buldu. Bunun yanı sıra moda faciası olan pilot pantolonlar çoktan unutuldu bile.

Her trend olan moda ikon parçaları, genel olarak moda dünyasının ünlü isimleri tarafından tanıtıldı. Bazen de bu moda akımları ünlülerden esinlenerek modaya yön veren parçalar hayatımıza girmiş oldu. Şimdi biz sizlere moda ikonu olmanız için 10 altın kural listesi hazırladık. Uygulamanız gereken bazı küçük stiller sizi olduğunuzdan daha şık ve harika bir görüntüye sokabilir. Kadınlive kadın ekibi olarak sizler için moda ikonu olmanın altın kurallarını kaleme aldık.

Gelin hep birlikte 10 altın moda ikonu kurallarını inceleyim. Belki bu kurallar sizin tarz ve stilinize oldukça faydalı konular olabilir.

01. Stil sahibi olmak

Gerçek bir stil sahibi olabilirsiniz, ama bu iyi bir moda takipçisi olduğunuz anlamına gelmez. Stil ikonluğu satın alınamaz!

02. Yaşa uygun stiller

Yaşınıza uygun stil anlayışınız değişir. 20’li yaşlarda daha cesur giyimler sergileyebilirsiniz, ama 40’lı yaşlarda ise klasik giyim parçalarına yönelmelisiniz.

moda-ikonu-1

03. Özgü bir tarz

Kendinize özgü bir tarz oluşturmak için komik durumlara kesinlikle düşmeyin. Bunun için çok iyi moda ikonlarını takip ederek örnekler alabilirsiniz.

04. Taklitçi olmayın

Kendi stilinizi ve görüntünüzü oluşturan bir liste hazırlayın. Moda ikonları takip edin ilham alın ama kesinlikle taklitçi olmayın!

moda-ikonu-2

05. Dolapları boşaltın

Dolaplarınızı gözden geçirin, giymediğiniz ve kullanmadığınız tüm giyim parçaları yok edin.

06. Dergilerden ilham alın

Moda ve stil dergilerini kesinlik takibe alın. Dergideki stillerden yada fotoğraflardan kopya çekerek ikon olmazsınız. Bun yerine ilham alarak kendi özgü stilinizi oluşturun.

moda-ikonu-3

07. Zamansız ayakkabılar

Ayakkabılar için çok cimri olmayın biraz paranıza kıyın. Moda ikonu olmak için ayakkabı seçiminde zamansız parçalar seçmektir.

08. Taklit ürünlerden uzak durun

Kalitesiz ve taklit ürünlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Her zaman şık tasarımlı elbise giymek de ikon olmak için gerekli değil.

moda-ikonu-4

09. Doğal makyaj yapın

Makyaj yaparken doğal olmayı tercih edin bunun önemi yüksek. Size en çok yakışan renklerle doğal görünümlü makyajlar uygulayın.

10. Her moda ikonunu örnek almayın

Ben moda ikonuyum diyen herkesi kendinize örnek almayın. Onlar kendi paraları ile rezil olduklarının farkında değiller.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu