Moda

Erkeklerin Moda İkonu Olma Kuralları

Erkeklerin moda ikonu olma kuralları nelerdir?

Erkeklerde artık modaya, kadınlar kadar ilgi duymaya başladı. Erkekler günümüzde moda ikonu olmak için her geçen gün daha fazla ilgi gösteriyorlar. Çevremize göz attığımızda stil ve tarzlarıyla etkileyecek erkekler için bazı stil önerileri verelim istedik. Erkekler moda ikonu olması için bazı kurallar vardır, bunlar nelerdir? Hep birlikte inceleyeceğiz. Bu sefer Kadınlive Kadın ekibi erkekler için moda kurallarını yazdı!

Erkeklerin moda ikonu olma kuralları

Kendi stillerini öne çıkara bilen, yarattığı tarzlarla yeni trendler oluşturan erkeklerin sayısı gün geçtikçe artıyor desek yerinde bir söz olur. Moda trendlerini yakın mercekle takip eden erkeklerin sayısı hiç de azımsanacak kadar değil! Eğer sizde muhteşem stilleri ile öne çıkan erkekler kervanına katılmak ve tarz sahibi olmak istiyorsanız sizlere önerdiğimiz stil önerilerine kulak vermenizde oldukça büyük fayda var.

Şimdi hep birlikte bu trendleri ve stil önerilerini yakından incelemeye ne dersiniz? Eğer cevabınız EVET ise haydi erkekler bizde stil ikonu olma yolunda ilerleyelim. İşte stil önerileri sizlerle…

Gömleklerle uyumlu kravat kullanın!

erkeklerin-moda-ikonu-1

Kravat + gömlek uyumu şıklığınız için oldukça şart! Çünkü kravatlar stilinizi ortaya çıkartır, kravat seçiminde özellikle çizgili ve klasik küçük desenli kravat modellerini tercih ederseniz kusursuzluğu yakalayabilirsiniz. Gömlek ve kravatınızın uyumunu renklerden tercih edin ve desen konusunda oldukça dikkatli olun. Ekose desenli gömlekleri yine ekose yada desenli kravatla kombin yaparak tamamlayabilirsiniz. Sade ve klasik renklerdeki kravatlar desenli gömleklerinizi dengeye sokar.

Pilili pantolonlardan uzak durun!

erkeklerin-moda-ikonu-2

Klasik kesimlere sahip pilili pantolon modelleri, düz kesimli olanlarına göre şık bir görüntü verir, deseler bile siz buna kesinlikle inanmayın. Pilili pantolon modası artık çok eskide kaldı! Düz kesimlere sahip pantolonlar sadeliğinin yanı sıra modern bir görüntüde sunuyor. Üstelik hem rahat hem de oldukça şık giyim tarzları oluşturmanız için mükemmel kıyafet uyumunu sağlıyor.

Ayakkabıları ve kemerinizi aynı renk kullanın

Ayakkabı ve kemerleriniz kahverengi, siyah gibi klasik renkleri tercih edin. Farklı renkleri birbirine kombin yapmak oldukça zor olabilir. Eğer illede farklılık olsun istiyorsanız, klasik tarz siyah ayakkabınızla çok fazla parlak olmaması kaydıyla siyah rugan kemerleriniz ile tamamlayın. Eğer sneaker ayakkabı giymeyi seviyorsanız da, kanvas kumaşlardan üretilmiş sportif tarzı kemerleri takmalısınız.

Kaliteli saatler kullanın!

erkeklerin-moda-ikonu-3

Saat erkekler için en önemli aksesuar parçalarındandır. İster spor kıyafetlerle, İster takım elbiselerinizle rahatlıkla kullanabileceğiniz şık ve kaliteli saatler satın alın. Ucuz saat modellerine boşa para harcamanın bir anlamı yoktur. Eğer saat kullanmayı seviyorsanız, uymanız gereken kural oldukça basittir. Siyah ayakkabı ve kemerinizi yine siyah kayışlı saatlerle, kahverengi ayakkabı ve kemerinizi yine kahverengi kayışlara sahip saatler ile tamamlayın.

Çorap konusunda dikkatli olun!

Erkekler için çoraplarda en önemli kural ise renk uyumu, çoraplarınız pantolon ve ayakkabı renginiz ile uyumlu bir şekilde olmalıdır. Özellikle hata yapmamanız konusunda koyu renk tonları sizin kurtarıcınız olabilir. Koyu renk tonlarındaki pantolonlarınızı da siyah, çizgili çoraplarla kombine ederek tamamlayabilirsiniz. Beyaz çorapları giyerken klasik ve kösele tarzı ayakkabılarla kesinlikle giymeyin. Beyaz çoraplar spor ayakkabılar için uygundur.

Lens kullanmak yerine, gözlük kullanın

erkeklerin-moda-ikonu-4

Gözlerinizde bozukluk varsa, kullandığınız lensleri rafa kaldırıp onun yerine kendinize yakışan şık bir gözlük tercih edin. Seçtiğiniz gözlük modeli tarzınızı ortaya çıkarmasına ve yüz şeklinize uygun modeller olduğuna dikkat edin. Bu şekilde çok tarz ve klas bir görünüm elde edeceksiniz. Lens pratik olduğu doğrudur ama son zamanlarda gözlükler daha popülerleşti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu