Kişisel Bakım

Mükemmel Cilt Elde Etmek İçin

Sağlıklı ve esnek olmak için cilt bakımı önemlidir ve günlük, bir cilt bakım sadece temizliği ile sınırlıdır, ama biz size aşağıda bir kaç öneri sunuyoruz tercihen cilt bakımını dikkatli bir şekilde uygulamanın kolay yolu vardır.

1 – Vitamin grubunun varlığı nedeniyle sağlıklı bir diyet cildiniz için gereken vitamin ve mineralleri içeren olduğundan emin olun “- b – c – d” içeren vitaminler sağlıklı bir cilt korumaya yardımcı olur:

– Vitamin “B”: Cilt, tırnak ve saç temelini oluşturur yulaf ezmesi, yumurta, pirinç ve muz gibi gıdalarda bu vitamin bulabilirsiniz.

– Vitamin “C”: limon, portakal, biber, kızılcık ve üzüm suyu, brokoli, yeşil yapraklı sebzeler ve biber gibi asiydik gıdalarda bulunur ve güneşten cildi korur.

– Vitamin “E”: güneş ışığına maruz kalma sırasında cildinizi korumak için, ve bu tür vitaminler zeytin, ıspanak, fındık, tohumlar ve bitkisel yağlar gibi gıdalar elde edilebilir.

– Vitamin “A”: Gerekli cilt doku onarımı ve bu tür vitaminler meyve ve sebze türlerinin çoğunda bulunabilir, özellikle havuç kullanılabilir.

– Vitamin “K”: Gözlerinin altında koyu renkli halkaları azaltmaya, hem de morluklar olur. K vitamini kullanabilirsiniz.

2 – Meyve, sebze, fındık, pirinç ve yumurta çok miktarda yemek, cilde düzgün şekillenmesi sağlar.

3 – En az % 30 koruma faktörlü bir güneş koruyucusu kullanın ve bunu dışarı çıkmadan önce kullanın, güneş ışınları deri ve kırışıklıkların görünen rengini ve erken yaşlanma belirtilerini değiştirmek ve güneş de yaşlanma belirtileri savaşmaya yardımcı olur dışarıya çıkıldığı zaman güneş gözlüğü ve şapka giyin.

4 – Kir ve cilde zarar veren toksinler kaldırmak için sık sık su içilmelidir.

5 – Çok fazla kimyasal madde içeren sabun ile yüzünüzü yıkamaktan kaçının ve doğal sabun kullanın.

6 – İki ya da üç kez yağsız cilt tutmak için sabun ile cildinizi yıkayın ve günlük güzellik ürünleri kalıntıları çıkarmak için gereklidir, ve cilt tipine uygun losyon kullanın.

7 – Cilt tipiniz hassas bir cilde sahip iseniz, nemlendirici kremler kullanmayın. (kuru, hassas, yağlı cilt) cildinizin doğasını bilmelisiniz.

8 – Yağlı ciltler için etkili bir dezenfekte su içme veya yıkanmaktır. içme suyu vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur siyah akne veya sivilceye neden olan cilt kirleri çatlama kuruma gibi belirtiler olur bu yüzden günlük su ile cildinizi temizlemenin yanı sıra sağlıklı bir cilt elde etmek için günde 8 – 10 bardak su içmelisiniz.

Mükemmel bir cilt için saf ve harika doğal güzelliğin keyfini almak için bu basit adımları deneyin…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu