Kişisel Bakım

Hindistan cevizi ile 10 adımda cilt bakımı

Hindistan cevizi ile 10 adımda cilt bakımı

Bitkisel yağlar içinde en yararlı olan Hindistan cevizi yağı gıda sektöründe kullanılan Hindistan cevizi kokusu lezzeti dışında da cildimize son derece faydalı içerikler barındırmaktadır.

Kadınlive kadın ekibi olarak Hindistan cevizi yağının cildimize faydaları nelerdir? Hep birlikte bu yazımız da öğreneceğiniz. İşte Hindistan cevizi ile cilt bakımı nasıl yapılır 10 farklı başlıkta inceleyelim.

01. Makyaj temizleyici

Makyaj temizleme maddelerin içinde kimyasallar olduğundan şüpheleniyorsanız hiçbirine güvenmiyorsanız yüzde yüz doğal Hindistan cevizi yağını kullanarak makyaj rahatlıkla çıkartabilir ve Hindistan cevizi yağı damlatılan diğer makyaj temizleyiciler gibi gözünüze de uygulayabilirsiniz. Son derece güvenilir olan antibakteriyel nemlendirici maddeler içermektedir.

02. Göz kremi

Göz çevresindeki kırışıklıkların görünümünü azaltmaya da yardımcı olur.

03. Tıraş losyonu

Sadece kadınlar için önemli değil erkekler için de önemli bir etken olan Hindistan cevizi yağı traş kremi gibi cildinizin evlendirmek için kullanılabilir. Hassas ciltler den sonra Kızaran cildimize rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

04. Nemlendirici

Cildiniz için doğal bir nemlendirici olan Hindistan cevizi yağı yağ asitleri içine hapsederek cildin nemli olması için dizinize dirseğinizi topluluğumuza da rahatlıkla sürerek sert dokuların Yumuşacık bir hal almasına yardımcı olabilirsiniz.

05. Tırnak bakımı

Tırnak etlerinizin koptuğunda şikayetçiyseniz takılan her yerde sizi acı veriyorsa banyodan hemen sonra tırnaklarınızın kenarlarına sürerek manikür aletin izle yukarı doğru sıyırarak tırnağı yapışmış olan eşlerden kurtulabilirsiniz.

06. Vücut arındırıcı

Toz şekerle eşit miktarda karıştırılan Hindistan cevizi yağı anti mantar özelliği ile Peeling kremi olarak banyoda ayaklarınızı bağlayabilirsiniz.

07. Güneş yanığı bakımı

Çok fazla güneşe maruz kaldıysanız ve cildiniz tahriş olduysa, hasar gören bölgelerinize Hindistan yağı ile cilt bakımı yaparak iyileşme hızını ikiye katlayın.

08. Dudak kremi

Kışın soğuktan çatlayan dudaklardan şikayetçiyseniz dudaklarını pul pul oluyor ve kanıyorsa dudaklarınızı Hindistan cevizi yağı sürerek yumuşacık olmasını sağlayabilirsiniz.

09. Masaj yağı

Cilt tarafından hızlıca emen ve uzun sürece rahatlatıcı kokusuyla keyifli bir masaj imkanı sunar.

10. Bronzlaştırıcı yağ

Güneşlenirken cildinize Hindistan yağını sürerek hem nemlendirir hem de güzel bir bronz hala almak için son derece önemli bir etkendir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu