Moda

Nasıl Giysi Renkleri Seçerim?

Bana Hangi Renk Kıyafet Yakışır?

Moda ikonu olmak için elbise, kıyafet ve giysi renkleri çok önemli rol oynamaktadır. 2021-2022 yılı için Bana hangi renk kıyafet yakışır sorusuna cevap arıyorsunuz size küçük ama etkili ipuçları derledik. Giydiğiniz kıyafetler renkleri dikkat çekiyor kişiye maigueth ve prestij izlenimler verir özellikle etrafınızdaki insanları etkiniz altına almak için giyim ve renk seçiminde herkesin kendi stili vardır.

Doğru renk kıyafet seçme yöntemi olarak başlangıçta mevsimsel temalar, çevreye, olaylar, yaş ve doğru renk tonları gibi çeşitli unsurlara bağlı olduğunu biliyor musunuz?

Kıyafet renk seçiminde toplumsal ortamlar

  • Bayanların prestijli konumları için uygun görünüm gerekir, abartılı süslü kıyafetler veya renklerin efendisi gibi bir görünüm elde etmemek için 3 veya 4 renk barındıran kıyafetlerden uzak durmalıdır.
  • İşiniz başkalarıyla doğrudan iletişime dayalıysa, giysi renkleriniz de koyu temalar arasında 2 veya 3 renk kombinasyonu cesur olduğu kadar da rahat olmalıdır.

Akşam yemeği, parti v.b ortamları

  • Bu tür ortamlarda siyah, gri veya koyu giysiler giymek için en güzel ortamlardır. Yakın arkadaşlarınızla bir akşam yemeği, davet veya parti gibi ortamlara girecekseniz 2 renk kombinasyonu giysi seçimiyle etrafınıza cazibeli ve ışıltılı bir görünüm verirsiniz.
  • Sıradan bir akşam yemeği içinse konforlu ve rahat kıyafet renk seçimleri uygun olacaktır. Örneğin mavi, kırmızı, pembe veya bej rengi 2 farklı kombinasyon yapabilirsiniz.

Kıyafet renk seçiminde yaş faktörü

  • Giydiğiniz kıyafetler bulunduğunuz ortamda ve yaşınıza uygun olmasına da çok özen göstermelisiniz. Güzelliğinizi ve stilinizi yansıtacak renk kombinasyonları ile kendinizi şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Kıyafetlerde doğru renk seçimi

  • Giysilerde renk seçimi önemli olduğu kadar vücudunuza tam oturan kıyafetleri seçmekte önemlidir. Renkler arasında geçiş uyumunu sağlayacak giysileri seçmekte özen göstermelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu