Dekorasyon

Cennet Bahçenizin Vazgeçilmez Tamamlayıcıları: Bahçe Masası Ve Mobilya Seçimi

Güneşli bir yaz gününde ama gölgede, rahat bir sandalyede oturup bahçe masası üzerinde kitap okurken; renkli çiçekler ve mis gibi kokular arasında kişisel cennet bahçenizin tadını çıkarabilirsiniz. Sadece yaz aylarında değil bahar ve hatta sonbahar aylarında bile bahçenizde daha fazla zaman geçirmek için fırsat kollarsınız. Bu yüzden bahçenizi daha çekici bir yer haline getirmek için sürekli yeni yollar ararsınız. Bahçedeki çimlerin nasıl ekilmesinden tutun hangi çeşit süs eşyalarının kullanmasına kadar her ayrıntıyı düşünürsünüz. Bahçeniz için en önemli ayrıntı olan bahçe masası ve mobilyaları da mutlaka düşünmelisiniz. Bahçe dekorasyonunda en dikkat çekici ve en önemli ögelerin bahçe ya da balkon masası olduğunu unutmamalısınız. Çünkü bahçedeki zamanınızın büyük bölümünü sandalye üzerinde ve masayı kullanarak geçirirsiniz. Seçim yaparken bahçeye uyumuna, konforuna ve kullanım amacına dikkat etmelisiniz. Seçiminizi bir kere ve isabetli şekilde yapmanız için masa ve mobilya seçimi esnasında dikkat etmeniz gereken konuları gözden geçirin.

Koçtaş Bahçe Masası

Bahçenin Yapısına Göre Bahçe ve Balkon Masası Seçimi

Evinizin herhangi bir odasına mobilya alırken ürününün odaya sığması için alanın ölçüsünü doğru bir şekilde belirlemeniz gerekir. Bu konuda gösterdiğiniz hassasiyeti bahçeniz için de düşünmelisiniz. Tasarladığınız şekilde dizayn etmek istediğiniz bahçenizin önceden boyutlarını belirlemeli ve mobilya seçimini ona göre yapmalısınız. Dikkat etmeniz gereken diğer bir konu ise bahçenizin zemin yapısına uygun masa ve mobilya seçiminizdir. Bahçe tamamen çim, kum veya veranda üzerinde olabilir. Bahçenin zeminine göre yaptığınız mobilya ve bahçe masası seçimi ürünlerin konforunu ve ömrünü etkiler. Dolayısıyla göz ardı edilmemesi gereken bir noktadır.

Koçtaş Bahçe Masası Modelleri

İklime Göre Doğru Seçim

Dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri de iklim olduğunu söyleyebiliriz. Yaşadığınız yerin iklimi anlık değişebiliyorsa kullandığınız bahçe masası ve mobilyasını taşınabilir tercih etmelisiniz. Beklenmedik anda bastıran yağmur ve dolu, mobilya ve masalarınızı olumsuz etkiler. Dolayısıyla yaşadığınız yer zorlu hava koşullarına eğilimliyse, dayanıklı bahçe masası ve mobilya ürünlerini seçtiğinizden emin olmalısınız. Bahçenizde geçirdiğiniz saatleri masa ve mobilyaları korumak için değil, eğlenceniz ve dinlenmeniz için ayırmalısınız. Dayanıklı malzemelerden yapılmış ürünler yıllarca iyi görünerek sizi üzmez ve bakım gerektirmez. Bahçe ve balkon masası malzeme çeşitleri; ahşap, alüminyum, akasya ağacı, ladin ağacı, metal, okaliptüs ağacı, plastik, rattan, teak ağacı, çelik saç olabilir. Her malzeme çeşidinin özelliğine göre birbirinden üstün tarafları olabilir. Örneğin; teak ağacından yapılan masa ve mobilyalar rattan malzemesine göre daha uzun ömürlü ve bakımı daha kolaydır. Seçim yaparken yaşadığınız yerin iklimine göre hangi malzeme çeşidinin daha dayanıklı ve güçlü olduğuna dikkat etmelisiniz.

Kullanım Amacına Göre Doğru Seçim

Kullanmak istediğiniz bahçe mobilya ve masası modelleri kullanım amacınıza göre farklılık gösterir. Örneğin bahçe masası; asılabilir, kapanıp açılabilir, katlanabilir, sabit gibi birçok model çeşitlerine ayrılır. Seçiminizi yaparken amacınızı doğru belirlemelisiniz. Sadece dinlenmek, kitap okumak, bir şeyler içmek için veya diğer taraftan yemek ve kalabalık misafir ağırlamak için de bahçenizi kullanabilirsiniz. Her halükarda bahçe masası ve mobilyası seçiminizi yapmadan önce amacınızı belirlemeniz model seçimi konusunda işinizi kolaylaştırır. Bahçenizin yapısı, iklimi ve kullanım amacınıza göre yaptığınız doğru tercihler sayesinde, bahçenizde bulunduğunuz her andan zevk alır ve kişisel cennetinizde daha fazla zaman geçirmek için bahaneler bulmaya çalışırsınız. Bahçenizi kaliteli, konforlu ve alımlı mobilya ve bahçe masası ile döşemek istiyorsanız Koçtaş web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sitede en uygun bahçe mobilyası ve bahçe masası fiyatlarına ulaşabilir ve hemen sepetinize ekleyip alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu