Kişisel Bakım

Cilt için mucize öneriler!

Cilt için mucize öneriler!

Doğadan gelen meyvelerin besinlerin cildimize de özel bir koruma faktörü sağlamaktadır. Örneğin kivi cilt lekelerini gideren cildinizin çok daha pürüzsüz ve güzel olmasını sağlar. Biberiye ise cildimize daha gergin bir görünüm katar. Zamana meydan okuyarak güzel ve çekici olmak mümkün doğadan bulacağımız formüllerle çok güzel ve çekici görünebiliriz. Tabiattan alacağımız özel besinlerle çok daha güzel görünmeniz mümkün.

Pürüzsüz bir cilt için

Kim istemez ki cildinin pürüzsüz ve güzel görünmesini? Özellikle stresli bir hayatınız varsa cildiniz çok daha pürüzlü ve sıkıntılı olacaktır. Haftada bir kez yaptığınız peeling ile çok daha güzel ve hoş görünebilirsiniz. Yüzünüzdeki temizlenen ölü hücreler sayesinde pürüzsüz bir cilde ulaşabiliriz. Meyve maskeleri ile de çok daha güzel olma şansımız var.

Boyun bakımı

Zaman geçtikçe boyun bölgesi sıkıntılı bir görünüme girmektedir. Gerginleştirici bir kremi her gün uygulamalıyız. Haftada bir kere boynumuza ve dekolte bölgenize masaj yaparak zamana meydan okumasına yardımcı olmalıyız. Boyun bölgenize doğal maskelerde uygulayabiliriz. Biberiye özlü kremi uyguladığınız takdirde boynumuz daha gergin ve genç görünecektir.

Dudaklar kurumasın!

Dudak kurumasına dikkat etmeliyiz. Pahalı cilt bakım ürünlerinin içerdiği kimyasallar yüzünden dudaklarımız kuruyarak kötü bir görünüme bürünür. Köy tereyağı ile dudaklarımızı bakım yaparsak yumuşacık ve pürüzsüz dudaklara ulaşabiliriz.

Kollar ihmale gelmez!

Yazın ultraviyole ışınları yüzünden kollarımız son derece zarar görür. Lekeler oluşur ve çirkin bir görünüm ortaya çıkar. Kırışıklık kremi kullanarak kollarımızın görüntüsünü daha pürüzsüz bir hale getirebiliriz. Leke çıkarıcı bitkisel losyon onlarla da daha güzel görünme şansına ulaşabiliriz.

Kivi ile kolajen yapımı

Kivide bulunan C vitamini sayesinde peeling etkisi için cildimize kullanabiliriz. Canlı bir görünüme kavuşarak peeling etkisinden faydalanabiliriz.

Kivi maskesi

Kabuklarını soyup ince dilimlediğiniz kivi halka şeklinde cildimizin birçok noktasına koyabiliriz. Özellikle cilt yapısında yağlı bir yapıya sahip olanlar kividen daha çok faydalanabilir ve cildimizi sıkılaştırarak yağ dengesini sağlarız. Peeling özelliğinden dolayı da cildimizde oluşan fazla yağ tabakasını almış olur doğadan gelen mucizevi ürünlerle çok daha pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olabiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu