Dekorasyon

Kullanışlı Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Konu İçeriği

Ev hanımlarının en çok vakit geçirdikleri alanlar mutfaktır, dolayısı ile mutfaktaki hareket alanın geniş olmasını isterler. Fakat bazı evlerin mutfakları küçük olabilmekte, mutfak dekorasyonu fikirleri ile mevut alanlarınızı daha kullanışlı bir hale getirmekte sizin elinizde olduğunu unutmayın!

Mutfak dekorasyonu, sizin ihtiyacınız olan alanı belirlemede yardımcı olurken kullanmakta olduğunuz mevcut alanı daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. İşe ilk olarak mevcut mutfağınızda kullandığınız hareket alanınızı belirleyerek başlayın. Sonrasında ise mutfakta kullanım kolaylığını ve rahatlığı sağlayabileceğiniz dengeyi ayarlamalısınız. Doğru alan kullanımı ve yerleşim bu konuda size avantaj sağlayacaktır.

mutfak dekorasyonu 1

Mutfağınızda belirleyeceğiniz pişirme, yemek yeme, çalışma ve sohbet etme gibi alanlar sizin gün boyunca ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Çünkü mutfak sizin ve ailenizin büyük bir zamanını geçirecekleri alanlardan mutfakta oldukça rahat etmeniz gerektiğini unutmayın.

mutfak dekorasyonu 2

Mutfağınız için alacağınız bulaşık makinesi, aspiratör ya da davlumbaz gibi ses çıkartan cihazların ses düzeylerinin çok yüksek olmamasına dikkat edin. Çünkü mutfaklar sizin en çok zamanınızı geçireceğiniz ve sohbet edeceğiniz alanlardandır. Bu tip cihazların çıkardıkları sesler sizi rahatsız etmesi canınızı sıkabilir.

mutfak dekorasyonu 3

Eğer mutfakta oldukça hoş vakitler geçirmek, televizyon izlemek ya da çocuğunuz için bir oyun alanı gibi kullanmak isterseniz mutfağınızda oluşturacağınız dekorasyonu buna göre hazırlayın. Özellikle mutfak için kullanacağınız aydınlatma olarak, abajur, lambader gibi sistemler mutfağın dekore havası bir anda değiştirir ve oldukça şık ortamlar yaratmanıza imkan verir. Mutfakta döşeme olarak özellikle de leke tutmayan ve kolayca çıkartılıp, takılabilen döşeme modelleri tercih edin.

mutfak dekorasyonu 4

Şık tasarımlı ve kullanım açısından ferah bir mutfak huzur ve rahatlığı veren mutfaktır bunu unutmayın! Dolayısı ile mutfaktaki aydınlatmalar oldukça önemlidir. Mutfak aydınlatmaları yemek yaparken ya da çocuğunuzla ödev yaparken yeteri kadar ışık olması ve şık zarif ortamlar oluşturmaya dikkat edin.

mutfak dekorasyonu 5

Özenle tasarlanmış mutfaklarda önemli bir özellik ise yeteri kadar dolap ve saklama alanlarının olmasıdır. Yiyecek içecek rafları olduğu gibi çocukların oyuncaklarını saklayabileceğiniz sepetlerde mutfaktaki ihtiyaçlarınız arasında olduğunu unutmayın. Mutfağınızın kullanım alanına göre dolap ya da saklama alanları yaptırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu