Dekorasyon

Dekorasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dekorasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dekorasyon yaparken mekanların büyüklüklerine göre dekor fikirleri sunulabilir. Küçük mekanların daha büyük gösterilmesine yönelik aksesuar seçimleri genellikle kullanılan bir yöntemdir. Özellikle küçük yapılı odalarda odaya olduğundan daha büyük bir yapı kazandırmak adına büyük yapılı aksesuar odanın çeşitli yerlerine konumlandırılır. Genellikle küçük odalarda zaten odanın küçük olmasından dolayı pek büyük yapılı aksesuar kullanmak belki çoğu kişiye yanlış   gelebilir. Ancak küçük alanları büyük göstermek büyük görünümlü aksesuarların kullanımı ile son derece mümkündür.

Dekorasyon modellerinDekorasyonun Püf Noktaları

  • Ev dekorasyonunda püf noktalardan ilki kişinin kendi tarzını belirlemek olmalıdır. Ev dekoru insanların rahat etmeleri şeklinde düzenlenmelidir. Bu sebeple kişiler evde ne görmek isterler veya ne görmek istemezler ise buna göre tercihlerini listelendirebilirler.
  • Beyaz renk ile donanmış mekanlara kırmızı, mavi, yeşil gibi canlı renkli objelerle değişiklik katılabilir.
  • Karakteristik alanlar oluşturularak kişiler kendilerini anlatan köşeler yaratabilir ve ilgi alanlarını sergileyebilirler. Kendinizi anlatmanın en kolay ve zahmetsiz yoludur.
  • Kalabalık eşyalardan kurtulmak alanların genişlemesi ve ferahlaması için idealdir. Özellikle toplu yaşam alanlarının genişletilmesinden yararlanılarak görüntü kalabalığı ve eşya kalabalığının önüne geçilmiş olunur.
  • Mutfaklarda pratik kullanım alanları oluştururken farkındalık yaratacak dekorlarda sergilenebilir. Birbiri ile uyum sağlayan renkler, kolay ulaşılabilir raflar ve rafların isteğe göre düzenlenmesi şeklinde hem ekonomik hem de şık alanlar oluşturulabilir.
  • Küçük evlerde eğer bir çalışma alanına ihtiyacınız var ise ve çalışma odası yaratmak için ev yetersiz ise odadan ziyade kapısı olan çalışma alanları yaratılabilir. Kapı çalışma alanlarının düzensiz görünümünü sergilememesi açısından önemlidir.Dekorasyon
  • Balkon, veranda ve terasların da dekora dahil edilmesi ile hem yaşam alanları genişleyecek hem de dekor dışarıya da taşınmış olacaktır.
  • Dekorasyon modellerinde kumaş seçimi önemli yere sahiptir. Koltukların kumaşları vs. istenilen kumaş çeşidine ve renge göre ayarlanırsa obje, aksesuar seçimleri de istenilen yönde daha kolay olup kişilerin stilini yansıtacaktır.
  • Uygun objeleri bir araya toplayarak sanatsal alanlar oluşturup göze hitap eden dekorlar elde etmek mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu