Güzellik

Ünlülerin Güzellik Sırları

Ünlülerin Güzellik Sırları

Güzellik ve incelik porsiyonda “başlar”, gün boyunca ne ile beslendiğiniz ve onu nasıl yediğimizle “kurtarıyor”. Sağlığımıza zarar vermeden seçilen besinler, onların düzgün hazırlanması ve kabulü daima bizi güzel olmamızı sağlayacak! Ünlülerin güzellik sırları buna bir örnektir, herkes kendi vücudu bilir ve neyin onun için iyi olduğunu veya olmadığını bilir.

Kate Middleton’nun zarifliği’nin sırrı – bıldırcın yumurtası

Kate Middleton kendi güzelliğini dükkan diyeti ile korur. Bu diyet haftada bir gün olur ve prens William’ın eşi kahvaltısını bıldırcın yumurtası ile tamamlar. Gıda değerine ve içeriğine göre o, tavuk yumurtasını geride bırakır.

kate middleton güzellik sırrı

Bıldırcın yumurtası artık saray mutfağının vizit kartına dönüştü. Öyle ki, 15 Nisan 2011 yılında Prens William‘la Kate Middleton’un düğün töreninde 600 çeşitte sunulan soğuk ve sıcak yemeklerin ve kahvaltıların hepsi bıldırcın yumurtası ile hazırlanmıştı.

Bıldırcın yumurtası diyet amaç için kullanılabilir gıdalardan ve o, bulaşıcı hastalıkların engellenmesine yardımcı olur. İçerdiği A vitamini tavuk yumurtasının içeriğine göre 3 katıdır, B1 vitamini 5 kez, B6 vitamini 7 kez, demir 8 katıdır. Bıldırcın yumurtasının içeriği insan vücuduna gereken tüm iz elementler ve aminoasitlerden oluşur.

bıldırcın yumurtası

Gebelik süresi en güçlü toksikozları bile bıldırcın yumurtası ile ortadan kaldırabilir. Ayrıca o gebeliğin bozulmasını, açılışlarında ve erken doğumların olma riskini azaltır, ceninin doğru gelişmesini sağlar. İçerdiği folik asit, protein ve faydalı yağların sayesinde kadın hormonlarını daima normalleştirir.

Bıldırcın yumurtası dişleri sağlamlaştırarak, tırnak ve saçların sağlıklı uzamasını sağlar. Fiziksel yorgunluğu ortadan kaldırır ve yaşlanma sürecini azaltır. Ayrıca diyet zamanı 1-2 yumurta yemekle hem kilo artışı olmuyor, hem de vücut gereken enerjiyi, vitamin ve mineralleri almış oluyor. Düzenli kullanımı hem nevrozlar, hem de bronşiyal astıma eziyet çekenleri olumlu şekilde etkiler.

NOT: Bıldırcın yumurtasının yan etkisi tespit edilmemiştir. Gün içinde 1-4 çiğ veya pişmiş halde bıldırcın yumurtası yiyebilirsiniz. Unutulmasın ki, bıldırcın yumurtası kolesterol içerir ve herkesin de kullanımı için uygun değildir.

Janna Friske’nin ince belinin sırrı – ayran

Şarkıcı ve model Janna Friske gününe 1 bardak ayran, peynir veya meyve ile başlar.

Janna Friske güzellik sırrı

Süt ürünleri sindirim sistemini kuralına düşürüyor. Yoğurt, ayran, kesmeyin içerdiği iz elementler, protein, yağ, karbahidrogenler ve kalsiyum insan organizmasında bu maddelerin dengesini sağlıyor. Hem de antimikrobiyal etkisi gösteriyor. Ayran alerjiler, antibiyotik maddelerin kabulü sırasında, zehirlenme hallerinde yardımcı olur. İştahı arttırır, toksinleri vücuttan temizler, zayıflamaya yardımcı olur.

ayran sırrı

NOT: Ayran oda sıcaklığında olmalı, durarak, yudum yudum içilmelidir. Midesinde asiditeyisi yüksek olanlar kullanamazlar.

Monika Bellucci’nin çarpıcı dış görünüşünün sırrı – zeytinyağı

Sıcak İtalyan aktris Monica Bellucci ilerlemiş yaşına rağmen güzelliğini hiç kaybetmiyor. “Güzelliğimin sırrı – kendime ve hayata olan sevgimdir. Eşim ve anne olduğum için çok mutluyum” (yeri gelmişken ikinci kez, 45 yaşında anne oldu). O, deniz ürünleri ile beslenir, hem gıdasına, hem de saçlarına ve yüzüne uyguladığı maskeler içerisinde mutlaka zeytinyağı ekliyor.

monica belluci güzellik sırrı

Zeytinyağını “sıvı kız” olarak adlandırıyorlar. Bu hiç de temelsiz değil! İçerdiği doymamış yağ asitleri sayesinde o, sindirim sistemine çok güzel etkiler. Zeytin asit kan damarlarındaki kolestorulu temizler. Zeytinyağı kolayca vücut tarafından emilerek solunur ve iştahı azaltır, metabolizmayı hızlandırır, mideye sakinleştirici etkisi vardır.

Zeytinyağının sürekli kullanımı kalp-damar sisteminin proflaktikasında mükemmel vasıta. İçerdiği linolin asit yara ve yanıklara iyileştirici etkidedir, kas tonusunu onarır, dokuların gelişmesine uyarır, dengeyi onarır.

zeytin yağı güzellik sırrı

Onkoloji hastalıkların oluşma riskini azaltır, böbreklerin faaliyetlerini dengeler. İçerdiği “A,D,E,K” vitaminleri cildin üst tabakasının regenerasiyasını (oluşma-yenilenme) onarır. Kadın hastalıklarının önler ve hastalık sırasında iyileştirici etkisi verir.

NOT: Zeytin yağını her zaman temiz halde veya salatalara ilave edip kabul etmek olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu