Makyaj

Dudak şeklinize uygun makyaj teknikleri

Güzel dudaklar için makyaj teknikleri

Güzellik, estetik görünüm açısından önemlidir. Kadınların güzelliğini ortaya çıkaran dudaklar güzel görünüm açısından son derece önem taşımaktadır. Tabii ki burada vurgulamak istediğimiz konu ise, dudak yapınıza göre makyaj stilleri kullanmanızdır. Kadınlive makyaj editörleri olarak kaleme aldığımız dudaklar için makyaj teknikleri tavsiyeleri ile dudaklardaki kusurları gizleyerek dudaklarınızın güzel görünmesine yardımcı olacaksınız.

Dudak şeklinize uygun makyaj teknikleri

İşte o makyaj tavsiyeleri;

Ağzınız büyükse:

Ağız yapınız, eğer büyükse bunu olduğundan daha küçük gösterebilmeniz için dudaklarınıza bir çerçeve çizin fakat bu çerçeveyi dudağınızın iç kısımdan çizmeniz gerekmektedir. Açık renk tonlarında çizdiğiniz çerçevenin içine ise, ondan daha koyu renk tonlarında, ama çok fazla koyu olmayan yine açığa kaçan bir ruj rengi ile dudaklarınızı boyayın.

Dudaklarınız kalınsa:

Eğer kalın dudaklara sahipseniz, parlak ve sert renk tonlarından uzak durmanız gerekmektedir. Yine dudaklarınızın iç kısımlarından çizdiğiniz dudak çerçevesi ile kullanacağınız rujun rengi birbirine yakın renklerde olmasına dikkat etmelisiniz.

Üst dudaklarınız kalınsa:

Üst dudakları kalın olanlarsa, dudaklarının orta kısımlarını belirten V şeklini, dudak çerçeve çizgisini biraz iç kısımdan çizerek doğal kıvrımlar vermelidir. Daha sonra dudakların birleştiği kısıma kadar rujla boyamalısınız. Alt dudaklarınızı ise çok fazlaya kaçmadan taşırarak boyamalısınız.

Dudaklar düzgün değilse:

Alt ve üst dudak yapınızın kalınlığı birbirleriyle uyuşmuyorsa, iki farklı tonda ruj kullanmalısınız. Kalın dudak yapınız için koyu tonlar, ince dudak yapınız için açık renk tonlarında ruj sürmelisiniz bu sayede dudağınızın asimetrik yapısını gizlemiş olacaksınız.

Dudaklar inceyse:

İnce bir dudaklara sahipseniz, dudaklarınızı daha dolgun ve güzel görünmesi içinse, dudak çerçevesi çizgisini dudağınızın dış tarafından çizmeniz gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu