Makyaj

İnce dudaklar nasıl dolgunlaşır?

İnce dudakları kalın ve dolgun göstermenin yolları

Dolgun ve güzel dudaklara her kadın sahip olmak ister, bunun içinde farklı ruj sürme tekniği ile son derece güzel ve dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz. Peki nasıl olacak diyorsanız, Kadınlive makyaj ekibi olarak yakın mercek altına aldık ve sizler için yazdık.

İnce dudaklar nasıl dolgunlaşır?

İnce dudakları dolgunlaştırmak:

İlk olarak dudak makyajına geçmeden, dudak kalemi ile dudağınızı çevreye alın. Koyu renk tonları dudaklarınızı daha açık göstereceği için daha açık renkler ve transparan rujlar kullanın. Alt dudaklarınızın orta kısımlarına parlatıcı ürünler kullanarak dudaklarınızı daha dolgun bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Dolgun dudaklarınıza çekicilik katmak için:

Eğer dudakların dolgun bir yapısı varsa, daha çok dikkat çekmesini istiyorsanız o halde rujunuzu dudaklarının orta kısımlarına sürerek parmaklarınızla yanlara doğru dağıtmalısınız. Rujun yoğun olan kısmı dudak ortasında kaldığından dolayı dudaklar olduğundan biraz daha küçük görünecektir.

Üst dudaklar ince, alt dudaklar kalınsa orantılı hale getirmek için:

Üst dudaklarınızı, dudak hattı boyunca kalem kalınlığında dış taraftan çerçeveye alıp ruj sürün. Alt dudaklarınıza da dudak kalemi uygulayın. Bu sayede hem üst dudaklar, hem de alt dudaklar daha dengeli bir hale gelecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu