Makyaj

Dudaklarınız dolgun görünsün

Dudakları dolgun gösterme yolları

Her kadının arzusudur dolgun ve güzel dudaklara sahip olmak, dolgun dudaklarım yok diye üzülmeyin. Kadınlive makyaj ekibi olarak, dolgun dudaklara sahip olmanız için ipuçlarını yazdık. Bu makyaj teknikleri sayesinde dolgun dudakları nasıl elde edebileceğinizi öğrenmiş olacaksınız.

Dudaklarınız dolgun görünsün

İşte dolgun dudakların sırrı;

Dudak kalemi kullanın:

Dudak kalemleri genel olarak dudakların daha belirgin olması ve rujun dışarıya taşmaması için kullanılmaktadır. Dudak kalemini kullanırken üst dudaklarınızın kıvrımlı kısımlarından başlayıp, köşelere kadar kalemi dudaklarınıza uygulayın. Daha sonra alt dudaklar içinse, köşeden başlayarak iç kısımlara doğru tek çizgi şeklinde dudak kalemini kullanın.

Dudakları belirginleştirin ve doldurun:

Dudak kalemi kullandığınız rujun daha belirgin ve canlı bir görünüm vermesi içinde kullanılmakta, ruj renginize uygun dudak kalemiyle, dudak çizginizin üstüne kalemi uygulayın ve daha sonra hafif şekilde dudaklarınızın iç kısımlarına sürün. Bu işlem bittikten sonra, ruju bir fırça ile dudaklarınızın ortasından başlayarak kenar kısımlara doğru uygulayın.

Dudaklara parlaklık verin:

Dudak parlatıcıları kullanarak ışıltılı dudaklara sahip olabilirsiniz. Büyüleyici bir görünüme kavuşabilmeniz için en ideal yol ise, renkli ve şeffaf tek ya da dilediğiniz rujunuzla birlikte kullanabilirsiniz. Dudağınızın daha dolgun ve parlak görünebilmesi içinse ilk önce ruju uygulayın, daha sonra ise dudaklarınızı büzerek dudak ortalarına parlatıcı sürün.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu