Saç Renkleri

Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır

Karamel saç rengi, son dönemlerde oldukça popüler saç renkleri arasında yer alıyor. Birçok kadının severek kullandığı karamel saç renginin tonları arasında farklı renkler mevcut bunlardan bazıları ise koyu karamel, açık karamel, altın karamel ve küllü karamel gibi birçok farklı renk furyası mevcuttur. Karamel saç boyası en çok kimlere yakışır bu konumuzda Kadınlive kadın ekibi olarak yakın mercek altına aldık.

Kadınlar sık sık saçlarının renklerini değiştirirler. Çünkü bir kadın en güzel gösteren şey saçları ile uyumudur. Eğer bir kadın ten rengine hiç uymayan bir saç rengi seçerse yüzü ne kadar güzel olursa olsun çirkin görünecektir. Örneğin çok esmer bir kadın saçlarını civciv rengi boyatmış ise renk saçlarında çok parlayacaktır. Kapatıcılar ve fondötenler ile ten rengini daha açık gösterse de kendi saç rengi çok koyu olacağı için dip boyası geldiğinde problem yaşayacaktır.

Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Karamel saç rengi son zamanlarda çoğu kadının tercih ettiği bir renktir. Özellikle dizilerde beğendikleri karakterlerin saçlarında görmeleri daha çok tercih etmelerine neden olmaktadır. Karamel saç rengi en çok kumral renkli insanlara yakışır. Hem ten renklerine çok uyumludur. Hem de dip boyaları geldiği zaman kendi saçları da açık olduğu için çok dikkat çekmez. Çok esmer kadınlarda biraz değişik görünebilir fakat bronz tenli olanlara çok yakışacaktır. Özellikle de tenlerinden biraz daha açık bir karamel seçmeleri ve aralarını ışıltı attırmaları çok farklı görünmelerine neden olacaktır.

Karamel saç rengi kullanmadan önce kuaföre kesinlikle yüzünüze ve kaş renginize uygun olup olmadığı sorulmalıdır. Çünkü kuaförler bu işi yıllardır yaptıkları için yakışan ve yakışmayan insanları iyi ayırabilirler. Teninize gitmediğinde ya da kaş renginiz ile uyumlu olmadığı zamanlarda ona uygun renkler bulabilirler. Saçlarını boyatan kadınların bir diğer dikkat etmesi gereken de artık eskisi gibi normal şampuanlar yerine boya koruyucu şampuanlar kullanmalarıdır.

Çünkü normal şampuanlar boyaları korumaz ve akmalarına neden olur. Ayrıca saç yumuşatıcı kremlerde kullanmaları gerekir. Bunun nedeni ise, boyalar içeriklerinden dolayı saçları sertleştirir. Bu sertliğin gitmesi için en az haftada bir kez koruyucu ve yumuşatıcı kremler kullanılmalıdır.

Kumral Karamel Saç Rengi

Karamel Saç Rengine Uygun Makyaj

Yüz hatlarınız sıcak karamel rengi ile çevrelendiği zaman soluk bir görüntü olmaması için makyajınızda uygun rimel, göz kalemleri, ve rujdan faydalanabilirsiniz. Karamel saça siyah rimel, eyeliner ve kırmızı ruj rengi tonlarının farklı renkleri bu saç rengine canlılık kazandırır. Saçınızı yaz mevsiminde karamel renge boyadıysanız eğer yüzünüzün solgun, cansız görünmemesi için sıcak bej ve açık kahve makyajlar deneyebilirsiniz.

İlgili bunları da kaçırmayın; Açık karamel saç rengi en çok kimlere yakışır

Karamel saç renkleri ve modellerinin görsellerini sizler için aşağıdaki galeride bir araya getirdik. Bu saç rengi ve modelleri size ilham kaynağı olabilir.

Karamel Saç Rengi ve Modelleri / GALERİ

Hafif Gölgeli Karamel Saç Rengi

Bir diğer konumuz da sizlere Göz Rengine Göre Saç Rengi Belirleme başlıklı makalemizde göz renginize göre, saç rengi nasıl olmalı ve belirlenmesi hakkında bilgiler vermiştik.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ben karamel boyattım ama açık biraz önce saçlarım siyah olduğu için hafif açıldı ince telli saçlarım olduğu için de saçımda hafif yanık oldu çok kurudu saçlarım keratin kullanarak onardım saçlarım artık yumuşacık ve rengi çok canlı görünüyor bu sayede.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu