Diyet Listesi

Ne yiyeceğimize: duygularımız karar veriyor

Duygu durumunuz da bazı sıkıntılar yaşıyorsanız daha çok yemek yiyerek fazla ve gereksiz yiyecekleri tüketimi oranınız artar. Uzman diyetisyen Gizem İnce Kalan Yedikçe mutlu olan müdürüne çok sinirlenen çocuğunun yaşıtlarından geç öğreniyor diye Düşünen ve kendini dolabın önüne atan birçok Kişinin kendini yememeye veriyorum diye bahsettiğinden dolayı birçok konuda sıkıntı yaşayan kişilerin daha fazla yemek yediğini bildiriyor.

Böyle bir durum yaşadığınızda yanlış yemek yemeye sürüklendiğini ifade eden kontrolsüz yemek yemenin hangi Duygu halinde ne tür yiyecekler yediğinizi dikkat etmeniz konusunda uyardı sinirli stresli kişilerin kendini gergin endişeli hissettiklerinde diyetini bozmadan masum yiyecekler yemesi konusunda önemli bir ayrıntı olduğunu açıkladı.

Bazı sıkıntılar yaşıyorsanız duygu değişiklikleri geçiriyorsanız tuzlu yiyecekler yerine kuru yemiş cips tuzlu kraker öfkenizin yatırdığını hissedersiniz Öfkeli anlarınızda masum yiyecekleri bulundurarak Siz nerede daha ince kalabilirsiniz. Çekiçle biberli domates fırınlanmış katır ince süzme yoğurtlu ekmekler salatalık havuç gibi yağsız patlamış yiyecekleri tüketmeniz konusunda uyardı.

Sinirleriniz bozuk olduğunda makarna çikolata patates kızartması yaş pasta gibi karbonhidrat içeren yiyecekler yerine meyveli yoğurt bir avuç badem ya da meyveyi tercih etmeniz konusunda bilgi verdi. Kabuklu badem Antep fıstığı stres artırıcı olarak deneyin kabukları oyalayıp abartı kaloriler almanızı da engelleyecektir.

Canın sıkkın olduğunda kendinizi mutsuz ve yalnız hissettiğinizde dondurmanın güzel mutluluk verici dost görünümlü yumuşacık lezzetini dayanamıyorum diyorsanız cupcake kaplarında yoğurt armut bal gibi karışımları mevsimine göre Çilek yada bazı farklı meyveleri karıştırarak buzlukta dondurabilir ve az şekerli vişne veya çilek reçelinin tatlı yoğurda karıştırarak buzluğa attığınızda dondurmadan daha güzel bir tat elde edebilirsiniz dondurulmuş süt bal muz karışımı ile sıkıcı günlerinizde kendinizi rahat olabilir diye bilecek bazı karışımlardan faydalanabilirsiniz.

Endişeli günlerden bir tanesini yaşıyorsanız çikolata yemek istiyorsanız ki bazı kimyasalların salgılandığı daha mutlu huzurlu hissetmenizi sağlayan çikolatalardan az yağlı sütlü tatlandırıcı ile yaptığınız teknikleri yemek sizleri de mutlu edecek ve çok fazla kalori almaktan da kurtulacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu