Saç Renkleri

Esmerlere 10 saç rengi önerisi

Esmerler sarışınların daha eğlenceli olduğunu mu düşünüyorsunuz? O zaman bu esmerlere göz atın ve tekrar düşünün!

Beach Kahve: Robinson; ”Bu kumlu kahverengi, Emma Watson’ın kısa bir saç kesimi ile mükemmel bir şekilde bütünleşmektedir. Bu saç rengi ve saç kesimi yüz hatlarının daha yumuşak görünmesini sağlar.” diyor. Watson, saçları doğal renginden 2-3 ton daha açık gölge vurguları ile harmanlanmış boyayı tercih ediyor.”

Karamel Kahve: Robinson, bu rengin birçok detay içerdiğini söylüyor. Tabanı kahverengi fakat yanaraltın parıltıları ile saçınıza müthiş bir ışıltı kazandırıyor. Örneğin; Jennifer Lopez, bu rengi tercih eden ünlülerdendir. Lopez’in rengini elde etmek için, açık kahverengi baz kullandıktan sonra istediğiniz tonu yakalayabilmek için saça yüz civarında vurgu yaparak yavaş yavaş katmanları elde etmek gerekir.

kahve1

Bal Kahve: Angelina Jolie’nin sarışın teni ile bu tonda kahverenginin birbirine bu kadar güzel karışması, o çarpıcı gözlerini ve dolgun dudaklarını da ön plana çıkarıyor. ”Adil konuşmak gerekirse çok fazla makyaj yapmayı tercih etmeyen biri için bu tonda bir renk kişiyi soluk gösterebilirdi.” diyor Robinson. Bu görünümü elde etmek için, doğal bir orta kahverengi üzerine harmanlanmış altın ve bal rengi vurgular istemeniz yeterlidir.

Kızıl Kahverengi: ”Bu güneşli, altın kahverengi saç rengi gerçekten Natalie Portman’ın gözlerinin rengini ortaya çıkarıyor.” diyor Robinson. Hafif karamel ve bal rengi onun tenini canlandırıyor.

kızılkahve1

Kestane Kahve: “Bu herkesin kullanabileceği bir renktir,” diyor Robinson. Bu kestane kahverengisi Victoria Beckham’ın kahverengi gözlerini keskinleştirir. Koyu kahverengi taban boya yapıldıktan sonra uçlarına karamel ve hafif kumral darbeler isteyin. Robinson kırmızı vurguların bu görünümün anahtarı olduğunu söylüyor. Kırmızı altın saçlar, çikolata rengini daha zengin hale getiriyor.

Maun: Bu ton, Salma Hayek’i keskin bir görünüşe sokmaktadır . Robinson; ”Üzerindeki renk kendi doğal saç tonuna yakın olmadığından tek bir işlemde yapılmış gibi algılanabilir.” diyor. Eğer Hayek gibi esmer biri iseniz, doğal renginden iki ya da üç ton daha açık renk tercih ederek orta uzunluktan itibaren uçlarına kestane kahverengi gibi renklendiriciler boyayarak mükemmel bir ton elde edebilirsiniz.

kestanekahve1

Orta Kül Kahve: Robinson, bunun güzel bir orta kül kahvesi olduğunu söylüyor ve bu renk Katie Holmes’ü göz kamaştırıcı yapıyor. Koyu renkli saç kullanılacaksa saç uzunluğu orta uzunlukta olmalı! Bu şekilde zarif görünüyor. Vücut ve Uzun koyu renkli saç, yüz ve vücut şeklinizi gizleyecek ancak saçınıza hareket katacaktır.

Koyu Kül Kahve: Mila Kunis’in klasik saç vurgusu ona kusursuz bir hava katmaktadır. Bu vurguların uçlara doğru dağıldığını fakat bölge bölge olduğunu ve bu durumunda saç şeklini kapalı gösterdiğini söylüyor Robinson. Bu tarz, orta-uzun katmanlı kesim üzerinde iyi çalışılır.

kulkahve1

Dumanlı Kahverengi: “Bu tonun, koyu kahverengi mi siyah mı olduğu tam olarak anlaşılamayacağından daha iyi bakmak gerekir.” Dumanlı kahverengi, güzel bir çerçeve olacak ve doğal ve yumuşak duracaktır.

Siyah: ”Olivia Munn’un zeytin rengi tenine yapılan bu ton çok yakışıyor.” diyor Robinson. Fakat hafif tonlarla koyu tonlara geçilmeli. Eğer daha koyu ton istiyorsanız, üzerine mutlaka başka bir gölge uygulayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu