Kombinler

Kombin Trendinin 5 Kuralı

Kombin trendinin 5 önemli kuralı

Çok uzun zamandır yanına dahi yaklaşmadığımız yeni bir trend geri dönüş yapıyor. 90’lı yıllara bir dönem damga vuran birbiriyle uyumlu kombin stilleri günümüz de yeniden yükselen moda akımı olarak karşımıza çıkıyor. Modanın en belirgin özelliklerinden olan kombin tarzlarının 5 uyumlu stil sırlarını sizlerle paylaşacağım.

Kombin Trendinin 5 Kuralı

Kombin yaparken uyumlu parçaları bir araya getirme kuralı moda konusunda uzak durulması gereken listelerin başında yer alıyordu. Bu durum günümüzdeki moda tasarımcıları ve moda ikonları öncülüğünde uyumlu kombinlerden uzak durulması algısı kırıldı. Stil ikonlarının sokak modasında bu stil tarzını yükselen trendler arasına sokmayı başarmış durumda. Ünlü markaların koleksiyonlarında bolca yer verilen uyumlu stil kombinleri Gucci ve Ralph Lauren defilelerinde öne çıkıyor.

Uyumlu kombin trendinin 5 önemli püf noktalarını sizler için bu yazımızda derledik. Eğer sizde uyumlu giyinmenin stil ipuçlarını arıyorsanız bu stil önerilerine kulak verin.

01. Kombinasyonda sınırlara dikkat edin

kombin-trendi-1

Uyumlu giyinmek için bazı kurallar var. Bunlardan ilki kombin yapacağınız parçanın belirli sınırları aşmamasına dikkat etmektir. Mesela giydiğiniz kıyafetlerin 2 farklı parçası etek ve bluz diyelim bunlar birbiri ile uyumluysa 3. uyumlu kıyafet kostüm gibi görüne bilir buna dikkat edin. Yani giydiğiniz kıyafetlerin uyumu 2’den fazlası olmamalıdır.

02. Dengeyi iyi ayarlayın!

kombin-trendi-2

Kombin yapacağınız kıyafetlerdeki denge oranını iyi sağlayabilmeniz için natürel renk tonlarından yardım almayı deneyebilirsiniz. Tepeden tırnağa desenli kıyafetler yada canlı renkli kıyafetler kombin yaparak giyinmek abartılı bir görünüm verebilir. Uyumlu giyinme kurallarında en önemli özellik ise dengeli bir şekilde giyinmektir bunun için de natürel renk tonlarını kullanabilirsiniz. Kıyafet tercihlerinizde desenli veya desensiz renkleri de seçebilirsiniz ama dikkat etmeniz gereken husus ise natürel renk tonlarında olan parçalarıdır. Özellikle örgü elbiseler, görüntü açısından karmaşık bir uyum sağlayabilir.

03. Aksesuarları abartılı seçmeyin

kombin-trendi-3

Uyumlu giyinme konusunda abartılı aksesuarları kesinlik tercih etmeyin. Çünkü oldukça iddialı bir giyim stili ile kombine ettiğiniz kıyafetlere abartılı aksesuarlar da eklerseniz boğucu bir stil ortaya çıkarabilirsiniz. Çanta ve takı gibi aksesuar tercihlerini sadelikten yana kullanmanız durumda kombinasyon daha öne çıkacaktır.

04. Oje renkleri zıt kullanın

kombin-trendi-4

Birbiriyle uyumlu kıyafet kombinleri geçişlerinde oje renginizi kıyafet kombini ile zıt renklerde kullanın. Eğer kıyafetinizle aynı renk tonlarındaki ojeleri kullanırsanız uyumlu giyim trendine aykırı bir davranış sergilemiş olursunuz ve yapılan stil hatasıdır. Ayakkabı, oje ve ruj gibi ince detaylarda kıyafet kombini yapmaya çalışmanız sonuncunda, uyumlu giyim sanatının dışında bir stil oluşturmuş olursunuz.

05. Uyumlu giyimde desenlerin önemi

kombin-trendi-5

Uyumlu giyinme kuralları çerçevesinde desenli kıyafet parçaları en belirgin özelliği ile öne çıkıyor. Desenli giyim parçalarını kusursuzca kombin yapsanız bile kendi vücut tipinize ve stilinize uygun desenli parçaları seçme konusunda oldukça dikkatli olmalısınız. Küçük detaylı desenlerdeki kıyafetler ince bir görünüm verirken, büyük desenlerdeki kıyafetler ise basen bölgelerinize ve göğüslerinize dikkat çekebilmektedir. Bu durumda sizi olduğunuzdan daha fazla kilolu gibi göstermektedir. Uyumlu giyim yükselen moda trendini denemeden önce vücut yapınıza uygun ve yakışan farklı stilleri denemeyi de ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu