Diyet ListesiŞifalı Bitkiler

Muz ve Süt Diyeti Nasıl Yapılır?

Muz ve Süt Diyeti Nasıl Yapılır, Zayıflatır Mı

Potasyum zengini muz, oldukça lezzetli ve yararlı bir meyvedir. Kilo vermek için de kullanılan muz, süt ile birlikte kullanıldığında 3-4 günlük bir diyet yapılarak hızlı kilo vermeye yardımcı olur.

4 günden fazla yapılmaması gereken bu diyeti, regl döneminde de yapmamanız gerekecektir. bir çeşit detoks olarak düşünebileceğiniz muz ve süt diyeti nasıl yapılır, zayıflatır mı merak ediyorsanız, 4 günde 2-3 kilo vermenizi sağlayacağını garanti ederiz. Ancak başka besinlerin tüketilmemesi gerekmektedir.

Ekstra ürünler tüketmeden kullanabileceğiniz muz ve süt diyetinde, sütün yerine yoğurt da kullanabilirsiniz. Zencefil, zerdeçal ve tarçın da ekleyerek daha lezzetli bir hale getirebileceğiniz bu karışım sizi zinde hissettirecektir.

Muz ve Süt Diyeti İle Zayıflama

Muz ve Süt Diyeti Listesi

Her zaman muz ve süt tüketmeniz gereken bu diyette, sütün yerine kefir ya da yoğurt da tercih edebilirsiniz.

Sabah, öğlen ve akşam yemeklerinde sütün içine blenderda ezerek tüketebileceğiniz muzu ara öğünlerde ise 10 adet ceviz ya da bademle birlikte tüketebilirsiniz. Birçok kişinin dayanamayacağı ve ilk günden itibaren bırakabileceği bu diyet, aslında oldukça kolay ve az malzeme gerektirdiği için basittir.

Ağır olduğunu düşünenlerin yoğurt kullanmaları daha uzun süre tok kalmaya yardımcı olacaktır. Bu yüzden her zaman muz ve süt diyeti yapmamanız, sadece ayda bir gün detoks niyetine yapmanız önerilir.

Sağlıklı Beslenenler için Detoks

Kilo verip yine abur cubur yemeye başlayan biriyseniz hiçbir diyet işinize yaramayacaktır. Çünkü iradesiz bir insan olduğunuz ortadadır ve bu şekilde beslenmediğiniz sürece asla istediğiniz kiloya gelemezsiniz.

İnsanların ideal kilolarının sizi rahatsız etmemesi için şişmanlıktan kurtulmanız gerekir. Bunun için de iradeli olmanız önemlidir. İki gün diyet yapıp üçüncü gün vazgeçmemeniz gerekmektedir. Ayda bir ya da haftada bir bu karışımı kullanabilirsiniz.

Muz ve Süt Diyeti Zayıflatıyor

Olgunlaşmamış Muz Tercih Edin

Akşam saatlerinde muz tüketmek kabızlığa neden olacağı için kabız yapmayan olgunlaşmamış muz tercih edebilirsiniz.

Bu yüzden muz diyeti için tercih edilecek olan muzlar olgunlaşmamış yeşil muzlar olmalıdır. Bu muz çeşitleri genelde büyük marketlerde bulunabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu