Güzellik

Sağlıklı Güzellik İçin Bunları Yapın

Sağlıklı ve güzelliğiniz için bunları uygulayın

Kadınlive güzellik editörleri olarak sağlıklı yaşam sürerken, güzelliğinizden de ödün vermemeniz adına sizler için sağlıklı güzellik nasıl olur? Bunun araştırmasını yaptık işte sağlık ve güzellik.

Sivilcelerinizi kesinlikle sıkmayın

Sivilceli bir teniniz varsa asla sivilcelerinizi sıkmayın. Sivilcelerinizi sıktığınız takdirde dokunduğunuz her yerde iz kalacaktır.

Makyajlı halinizle yatağa girmeyin

Cildinizi mutlaka temizleyin. Asla makyajlı bir şekilde yatağa girmeyin.

Hormon tahlilleri yaptırmayı ihmal etmeyin

Tüylenmede artış ve de sivilce şikayetleriniz devam ediyorsa adet düzensizliğinden şikayetçiyseniz hormonel bir bozukluğun etkisi altında olabilirsiniz. Bu sebepten dolayı hormonal düzensizlikler kaynaklı sivilceleriniz olabilir.

Cilt temizleyici tonikler kullanın

Cildinizi mutlaka temizleyin. Günde iki kere tonikle mutlaka cildinizi temizlemeniz gerekiyor. Cildinizi temizledikten sonra yağlanmayı yayın baskılayıcı bir tonikle cildinizi ciddi bir şekilde temizlemeniz gerekmektedir.

Yediğiniz ve içtiğiniz şeylere dikkat edin

Beslenme konusunda da son derece dikkatli olmalısınız. Yediklerinize dikkat etmezseniz akneleri cildinizde arttırmış olursunuz. Glisemik yüksek olan besinlerden uzak durarak düşük glisemik indeksli besinleri tercih etmeliyiz.

Doğru yağlar kullanın

Omega3 ve omega6 artırarak özellikle yeşil yapraklı sebzeleri tercih etmeliyiz balığı da soya yağını da sofralarımızda artırarak daha sağlıklı beslene biliriz.

Yağlı sütler tüketmeyin

İçtiğimiz sütte yağ oranına dikkat etmeliyiz. Eğer ki cildinizde sivilce varsa yağlı süt yerine yağı az olan sütleri tercih edebiliriz. Özellikle yağlı olan sütler hormon içerdiği için sivilcelerinizi artırmaktadır. Yarım yağlı sütleri tercih ederek sivilcelerinizin çoğalmasını engelleyebiliriz.

Şüphelendiğiniz gıdaları tüketmeyin

Özellikle şüphe duyduğunuz hiçbir gıdayı tüketmeyin. Sivilcelerinizi daha çok artış göstererek cildinizin daha pürüzlü ve kötü bir görünüme sokabilir. Sizlerde yediklerinize kullandıklarını ürünlere dikkat ederek çok daha pürüzsüz güzel bir cilde kavuşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu