Saç Bakımı

Deri ve saçları besleyen badem yağı

Badem yağının ne kadar faydalı olduğunu herkes biliyordur. Badem yağının faydaları saymakla bitmiyor, saçlara, cilde, cilt nemlendirmesi, kirpiklere ve daha fazlası. Kadınlive kadın ekibi olarak badem yağının saçlara, cilde ve deriye faydalarını kaleme aldık denemesi size kaldı.

Badem yağının saçlara faydaları:

Eskimiş saçlara sahip olmayı hiçbirimiz istemeyiz. Televizyonlardan, dergi ve internet sitelerinden güzel saçlara sahip olan hanımları izliyoruz, dikkat ederseniz en ünlü şampuan markalarının bünyesinde badem yağının olması hakkında defalarca söylenilip. Badem yağı bünyesine göre tıpta da kendi kalitesini kanıtlamıştır. Deri ve saçlar için son derece yararlıdır. İçindeki vitaminler, mineraller ile badem yağı güneşin cildimize verdiği zararlardan korumak ve cildi canlandırmak için harika bir besleyicidir.

Saçlarınızın daha gür, sağlıklı ve parlak görünmesinin yolu badem yağının kullanımından geçiyor. Böyle bir görüntü elde etmek istiyorsak, oda sıcaklığındaki badem yağını parmak uçlarımıza çektikten sonra saç diplerine küçük hareketlerle, masaj yaparak uygulayabiliriz. Badem yağını saç diplerine yedirdikten sonra bone takarak ortalama yarım saat bekletmeli. Daha sonra sıcak su yardımıyla badem yağını temizleyebilirsiniz.

Badem yağının cilde faydaları:

Malzemeler B ve E vitaminlerinden zengin badem yağı cilt için mükemmel bir nemlendiricidir. Cildi yumuşatır, pürüzsüz bir görünüm sağlar. Güneşin zararlarına karşıda etkili olan badem yağı güneş koruyucu ve yenileyici olarak son derece faydalıdır. Badem yağı cildin yaşlanma sürecini de yavaşlatır, kırışıklıkların oluşumunu engeller. Cilde parlak bir görünüm de sağladığı gibi ince çizgileri yok olmasında çok etkilidir.

Cildi nemlendiren geleneksel badem sütünü nasıl elde edebilirim?

1. Badem, bal ve maden suyu bir kapta karıştırın. 2 saat bekletin. Karışımı süzüp kapaklı bir şişeye alın. Pamukla yüzünüze veya boynunuza nazikçe uygulayın. 20 dakika bekletin. Sabah ve akşam kullanın. Buzdolabında 3 gün saklayabilirsiniz.

2. 50 gr çekilmiş badem, 2 yemek kaşığı bal, 500 ml maden suyunu karıştırın. Yüz cildinize her sabah badem yağı sürün ve parmaklarınızla masaj yapın, ama yüzünüzde makyaj olmamalıdır, yani deri temiz olmalıdır. Bu uygulama belli sık aralıklarla yaparsak daha sağlıklı bir görüntü elde ederiz. Tek uygulamada etkisini görmek mümkün değildir. Bundan dolayı etkisini görmek için acele etmemek gerekir.

Badem yağının kirpiklere faydası:

Badem yağı kirpiklerin sık, gür ve uzun olmasını sağlar. Gece yatmadan önce kirpiklerinize badem yağı sürün. Kirpiklerinizin hızlı canlanıp uzandığının göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu