Saç Modelleri

Evde Saça Krepe Nasıl Yapılır?

Evde yapılan saç modellerine ekleyebileceğiniz ve beğenerek yapacağınız saçlarla artık her zaman kuaförden çıkmış gibi görünmenizi sağlayacak. Keyif verici krepe nasıl yapacağız? Saçlarınız uzunsa kesinlikle resimdeki modeli denemenizi öneririm. Bu modelle düğüne bile gidebilirsiniz hatta topuzunuzu evde kendiniz bile yapabilirsiniz…

Krepe tokalarının piyasaya sürülmesiyle birlikte krepe yapımı çok kolaylaştı ve bir o kadarda revaçta ama hala klasik tarzda krepe yapmayı düşünenlerdenseniz ya da krepe tokası edinemeyenlerdenseniz bu resimli anlatım çok işinize yarayacaktır.

krepe-nasil-yapilir

Krepe atmak için öncelikle bir krepe tarağına ihtiyacımız var. Buna ince uçlu şişli tarak adı verilir kuaförlük dilinde. Ama tabi ki her tarakla fırçayla krepe atılabilir. Krepe’nin birinci amacı saç diplerinde bombe elde etmektir. İkinci amacı toka kullanıldığında, topuz yapıldığında tokanın kaymaması için sağlam bir zemin oluşturmaktır. 2-3 parmak kalınlığında net bir saç tutamı ayrılır.

Yukarı tam 45 derecelik bir açı gösterecek şekilde taranır. Tutulan bölgenin çok sağlam olması gerekir. Yani tutulan bölge gevşek olursa atılan krepe sağlıksız olur. Dolayısıyla saç yukarı doğru tarandıktan sonra çok sıkı bir şekilde kavranmalı ve süpürge işlemi tabiri verilen, saç uçlarından aşağı doğru bir işlemle krepe işlemi gerçekleştirilir.

Geriye doğru düzeltilerek krepe’nin kalıcılığı yumuşatılır. Avucunuzla ya da sprey sıktığınızda her türlü şekil alabilecek bir konuma gelir.

Krepe’nin daha hacimli görülmesini istiyorsanız V şeklinde atın. Yani bir sağ tarafı yan açıyla ayırın krepe atın. Ardından sol tarafı yan açıyla ayırın krepe atın. Bunu sağ sol olarak yukarı çıkartabilirsiniz. Önden bakıldığında çok dengeli ve stabil bir krepe göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu