Makyaj

Asla makyajlı uyumayın!

Makyajla uyumanın zararları!

Yüzünüzde ki makyajı çoğu dönemler tembellikten veya yorgunluktan dolayı temizlemediğimiz zamanlar oluyor. Gece uyurken derimiz kendini yenilediği için yüzümüzde makyaj varken uyursak bu cildimizin yenilenmesini engeller. Aynı zamanda cilde birçok olumsuz etkisi bulunmaktadır.

Asla makyajlı uyumayın!

Makyajın olumsuz etkileri:

Ton veren kremler

Cildin yüzeyini tamamen kaplayan ton verici kremler deride ki gözeneklerin havasız kalmasına neden olmaktadır. Kullandığınız ton verici kremler yüzünüzde maksimum 6 saat kalması gerekmektedir. 6 saatten fazla kaldığı taktirde havada bulunan bakterileri, tozu toplamaya başlayarak mikroorganizmaların da cildiniz üzerinde üremesine yol açar. Bunun sonucunda sivilceler ve siyah noktalar oluşur. Bunun önüne geçmek için uyumadan önce mutlaka yüzünüzde ki makyajı temizlemeniz gerekmektedir.

Ruj

Herkesin çoğunlukla kullanmış olduğu rujlar, gerektiği gibi temizlenmediği durumlarda dudak bölgesinde çatlamaların ve kurumaların oluşmasına neden olur. Ruj temizliğinde dudaklarınızı nemli bir bez kullanıp silerek sonrasında zeytinyağı veya nemlendirici dudak kremi uygulayabilirsiniz.

Kirpik

Gözlerinizi güzel bir görünüme kavuşturan kirpikleriniz en can alıcı noktalardan biridir. Kirpikleriniz için kullanmış olduğunuz makyaj ürünleri en hızlı bakteri toplayan makyaj araçlarının arasında yer aldığı için uyumadan önce mutlaka temizlemeniz gerekmektedir. Aksi taktirde kirpikleriniz dökülebilir. Aynı zamanda göz kapaklarınızın çevresinde de tümör oluşumu ve göz içerisinde kanlanma meydana gelebilir.

Saç spreyi

Saçınızı daha iyi bir görünüme kavuşturmak için kullanmış olduğunuz saç spreylerini gece yatarken yıkamadığınız taktirde kendinize büyük zararlar verebilirsiniz. Saçınızın kurumasına neden olan bu saç spreyleri saçınızda sorunların oluşmasına neden olabilir. Saç diplerine uygulanan saçlar yıkanmadığı taktirde saç diplerinin havasız kalmasına neden olarak zamanla dökülmesine neden olabilirler. Bunlara sebebiyet vermemek için yatmadan mutlaka saçlarınızı yıkayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu