Saç Renkleri

Göz Rengine Göre Saç Rengi Belirleme

Saçınız ten renginize uyumlu olduğu kadar, göz renginizle de uyumlu olmalıdır. Göz rengine göre saç rengi belirleme oldukça önemli bir konudur. yüzünüze, göz renginize, yüz hatlarına uyum sağlayacak saç rengi bulabilmek de zor bir iş diyebiliriz. Böyle durumlarda işin uzmanından destek almanız daha faydalı olacaktır. Alanında uzman kuaförlere giderek göz renginizle uyumlu saç rengi seçimini belirleyebilirsiniz. Kadınlive kadın ekibi olarak sizin için göz rengine göre saç rengi seçimlerinizde işinizi kolaylaştıracak bazı tüyolar vereceğiz.

Kadınların saç rengi seçerken dikkat etmeleri gereken birçok şey vardır. Eğer bunlara dikkat etmezlerse istedikleri sonucu elde edemezler. İlk dikkat edilmesi gereken saçların bir profesyonel tarafından boyanmasıdır. Çoğu zaman daha uygun diye kadınlar kendi boyalarını kendileri yaparlar ya da daha önce boya yapmış arkadaşlarına boyatırlar. Fakat hemen hemen hiçbir zaman boyanın üzerinde duran istedikleri rengi tutturamazlar. Çünkü koyu renkler dışındaki renklerin saça tutması için önceden açıcı ile açılması gerekir. Fakat bu açıcı evde kullanılamayacak kadar farklıdır. Çünkü saçta çok bekletildiği zaman saçları yakmaktadır.

Göz Rengine Göre Saç Rengi Belirleme

Kadınlar saç rengi tercih edecekleri zaman kendilerini tanıyarak tercih etmek zorundadır. Şimdiki saç rengine, dip boyası geldiğinde nasıl görüneceğine, kaş rengine, ten rengine ve göz rengine uygun olup olmayacağına tek tek bakması gerekir. Eğer kendisi çok anlamıyorsa saçlarını boyayacağı kuaföre danışmalı hatta varsa istediği renklerdeki perukları deneyerek ne kadar yakışıp yakışmadığına bakmalıdır.

Göz rengine göre saç rengi seçimleri kadınları çok daha güzel gösterir. Örneğin balköpüğü ve açık karamel renkleri bal rengi ela gözleri olan kadınlara daha çok yakışmaktadır. Ya da beyaz tenli ve yeşil gözlü kadınlara ateş kızılı renkleri daha çok yakışmaktadır. Doğal mavi gözlü kadınlara ise sarı tonları çok yakışmaktadır. Elbette doğal gözümüz istediğimiz renk değil diye bu renklere saçımızı boyatamayız da diyemeyiz.

İyi bir optiğe giderek ve bir göz doktoru ile görüşerek istediğimiz renklerde lensler alabiliriz. Böylece kullandığımız saç rengine uygun göz rengine sahip olabiliriz. Fakat lens kullanmadan önce nasıl kullanılacağının iyice araştırılması gerekir. Kirli ellerle ya da kremli ellerle kullanmamak gerekir.

Bunları da kaçırmayın; Ten Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Kadınlive editörleri olarak, sizler için bir dizi göz rengine uyumlu saç renklerinin görsellerini bir araya getirdik. Galeriden inceleyerek ilham alabilirsiniz.

Göz Rengine Uyumlu Saç Modelleri / GALERİ

Göz Rengine Göre Sarı Saç Rengi

Bir diğer konumuz da sizlere Fındık Kabuğu Saç Rengi Kimlere Yakışır başlıklı makalemizde fındık kabuğu saç renkleri ve boyalarının hangi ten rengine yakışacağı konusunda bilgiler vermiştik.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu