Makyaj

Adriana Lima Makyaj Sırları

Merhabalar sevgili okuyucu sanırım onun güzel olduğunu kabul etmeyen çok çok az insan vardır dünyada. Adriana Lima’dan bahsediyorum evet. Ünlü güzel Adriana nasıl makyaj yapıyor ve onun makyajını kusursuz kılan nedir?

Bugün sizlere Adriana Lima‘nın kullandığı makyaj tekniğiyle güzel görünmenin sırlarını vereceğim.

Adriana Lima doğal görünmeyi tercih eden ünlülerden. Lay lay makyaj kullanarak örneğin, takma kirpik gibi lüks şeylere müracaat. Önem verdiği bölge gözleridir, gözlerinin mükemmel rengini ortaya çıkaracak hafif buğulu bir göz makyajı yapar. Naturel dudaklar ve doğal bronz teniyle makyajını tamamlar.

Adriana-Lima-makyaji-2

Hadi başlayalım …

Adım Adım Adrina Lima Makyajı Nasıl Yapılır?

1 – Yüzünün temizlenmiş ve makyaja hazır olduğuna emin olduktan sonra göz kapaklarına kapatıcı uygulayarak makyaja başla. Bu, Farı daha uzun süre bozulmadan kalmasını sağlayacaktır.

2 – Açık bir altın tonu seç ve göz kapağının tümünü boya.

3 – Kalem fırçayla koyu tonda kahverengi farı, kalem çeker gibi kirpik diplerine sürün. Bu işlemi göz kapağının ortasından dışarı doğru yapın. Dış noktada kirpik çizgisinden biraz daha yukarılara da rengi sürerseniz daha buğulu bir etki yakalarsınız.

4 – Dörtlü fardaki en açık tondaki Farda hafifçe alıp kaşın hemen altına uygula.

5 – Siyah göz kalemini al ve koyu kahve far uyguladığın bölgeye kalem çekin. Burada dikkatli olmanız gereken bir nokta var, kalemi çekmeye neredeyse gözün ortasından başlamalısınız. Çok içeri girerseniz gözünü küçültür ve kapatır. Sonra, tekrar kalem fırçayı al ve koyu kahve farı kalemi uyguladığın bölgeye sür, hatta sürerken hafif dışarı taşır.

Adriana-Lima-makyaji-1

6 – Seri maskaraya! Ben siyah tercih ediyorum ama kahverengi de Adriana Lima’nın kullandığı maskara renklerinden. Maskara sürerken Kirpiklerine hafif baskı uygulayarak onları yukarı doğru kıvrımlandırmalısınız.

7 – Gözlere uygulamaya son operasyon! Koyu kahve farı sürmekte kullandığın kalem fırçayı al boyaya tekrar batır, göz altına hafif bir kahve sür. Böylece buğulu buğulu bakacaksınız.

8 – Şimdi deri … Adriana’nın bronz, plajları hatırlatan bir görüntüsü var. Bu görüntüyü mat bronz allıkla tutabilir. Allığı elmacık kemiklerinin altından şakaklarına doğru sür. Sana önemli bir gerek vereceğim; yanaklarında kullandığın allığı küçük bir fırçayla burun kenarlarına yukarı aşağı uygula. Bu, burnunun uzun ya da ince görünmesini sağlayacaktır. Unutma makyaj bazen estetik ameliyattan daha etkili ve pratik sonuçlar yaratabilir.

9 – Aydınlatıcı açık renk allık sürerek yanak üstlerini ortaya çıkar.

10 – Son olarak açık renk doğal görünümlü bir ruj ya da parlatıcı seçerek bir fırça yardımıyla dudaklarınıza sürün.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu