Saç Modelleri

Perçemli Saç Modelleri Kimlere Yakışır

Perçemli saç modelleri geçmişten günümüze kadar kadınların sürekli kullandığı ve modasını hiç yitirmeyen bir saç modelidir. Bu perçemli saç modeli kullanması en zor saç modellerinden biridir. Çünkü her gün düzleştirilmesi ya da fön çekilmesi gerekir. Özellikle yatakta üzerine uyuduğunuzda ters yöne kıvrılır ise düzeltilmesi oldukça zor olur.

Kadınlar saç modelleri tercih ederken genellikle birisinde gördükleri ve bir yerlerde beğendikleri saç modellerini kullanırlar. Özellikle de çok beğendikleri ünlülerin saç modelleri ve saç renkleri kadınlar için bir idoldür. Fakat her model her kadına yakışmayacağı için ve kesildikten sonra hemen eski haline gelmeyeceğinden dolayı tercih edilen saç modeline dikkat edilmesi gerekir.

Moda akımına kapılan perçemli saçların birçok farklı kesimleri mevcuttur bunlar arasında kısa perçemler, kahkül kesimli perçemler ve küt kesimli perçemli saç modelleri gibi farklı saç kesimleri bulunmakta. Kadınlive kadın ekibi olarak perçemli saç modelleri, en çok hangi yüze ve kimlere yakışır bu perçemli saç kesimlerini hangi kadınlar kullanması gerekir bu konumuzda yakın mercek altına aldık.

Perçemli Saç Modellerini Kimler Kullanabilir?

Perçemli saç modelinin birkaç çeşidi vardır. Hepsi aynı kişiye yakışmayabilir. Fakat içlerinden bir tanesi kesinlikle yakışır. İlk perçemli model saçların ortadan ayrılarak önde perçem bırakılmasıdır. İkinci perçemli saç modeli saçın yandan ayrılarak bir taraftan çok bir taraftan az perçem bırakılmasıdır. Son olarak da kahkül olarak adlandırılan eski mısırlı kadınların kullandıklarıdır. Ortadan ikiye ayrılarak kullanılan perçem daha çok hafif sivri burunlu ve oval yüzlü kadınlara yakışmaktadır.

sehrinrehberi percemli sac modelleri

Saçların yandan ayrılarak yapıldığı perçemli saç modeli ise hemen hemen herkese yakışmaktadır. Çünkü saçlar yan ayrıldığı için yüzün her hangi bir hattına dikkat çekmez. Son olarak kahkül perçem, daha minyon tipli ufak yüzlü ve ufak burunlu bayanlara yakışır. Burnu büyük olanlar ya da yüzü sivri olan kadınlarda dikkat çeker.

Bunları da kaçırmayın; Kıvırcık Saç Modelleri

Perçemli saç kullanırken dikkat edilmesi gereken son şey ise boyutudur. Çünkü perçemler uzadıkları zaman eskisi gibi güzel görünmezler ve şekli kaybolur. Özellikle de kaş üzerinde perçem kullananların göz hizasına indiğinde artık hoş görünmez. Bu nedenle düzenli olarak kesimi yapılmalıdır.

Perçemli saç modelleri ve kesimleri ile ilgili sizler için bir dizi görsel hazırladık. Bu saç modeli ve kesimlerini galeride inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Perçemli Saç Modelleri Kimlere Yakışır / GALERİ

Şık Perçemli Saç Kesimi ve Modelleri

Bir diğer konumuz da Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır başlıklı yazımızda karamel saç rengi ve hangi tene, yüze yakışacağı hakkında bilgiler vermiştik.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu