Saç Bakımı

Mevsimlere göre saç bakımı

Sağlıklı saçlar için mevsimlere göre bakım yapmanız gerektiğini biliyor muydunuz?

Sonbahar: Tatil sonrasında güneşin saçlarınıza verdiği zararı görmezden gelemezsiniz. En belirgin olanı nem kaybından meydana gelen kuruluktan. Bunun için ekstra nem veren bakım araçları ek boyalı saçlar için de saçlarınızın rengini tazeleyen saç boyası ve yeni bir saç modeli idealdir.

Kış: Yılın bu en soğuk mevsimi beraberinde kepeklenme, kaşıntı gibi sorunları da getiriyor. Kalorifer sıcaklığı ve çölün soğuk iklimi saçlarda elektriklenmeye neden olan gerginliğin sebeplerindendir. Bu “uçuşan saç” sorunu nemlendirici saç spreyleri, şampuanlarla önlenebilir. Eğer saç derisinin kuruluğundan şikayetçiyseniz markaların özel saç toniklerin ya da saç derisi nemlendirici ile sorununuza çözüm olabilir.

Yaz: Soğuk kış günleri havalar ısınmaya başlasa bile iz bırakmadan ortadan kaybolmuyor. Hidrofor kuruttuğu ya da şapkaların altında gizlediğimiz saçlarımız ve saç derimiz Yazla birlikte özel bir bakım istiyor. Bakım programında ise özellikle kuru saç derisi için uygulanan bakım kürleri öne çıkıyor.

Yay: Çok ısı saçlar için tehlikelidir. Saç tellerinin kurumasına ve incelmesine neden olur. Yaz mevsiminin “yaraladığı” saçların acil bakımı ancak güneşten zarar görmüş saçlara eski canlılığını kazandıran özel saç besleyici araçlar ile mümkündür. Bu durumda mutlaka kullanılması gereken bakımlar arasında UV korumalı olan ürünler ön sıradadır. Saç renginin güncellenmesi de yine besleyici boyalarla gerçekleştirilmelidir. Bunun için en doğru bilgiyi size yine kuaförünüz verecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu