Kadinlive.com

Bal Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?


Saçlar Bal Kahve Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Bal kahve saç renginden çok hoşlanıyorsanız açık renkli saçlarınızın nasıl bu hale getirileceğini merak ediyorsanız çok şanslı olduğunuzu size belirtmek isteriz. Bir kere bile boyasız balköpüğü ve kahve köpüğü saç rengini tutturabilmek son derece kolaydır. Her zaman moda olan bal rengi bu yıl çok fazla tercih edilen bir model oldu modaya uygun yaşamayı tercih ediyorsanız bal kahve saç rengini deneyimli ve mesleğin de uzman kuaförlerden sizin için bilgi aldık son derece ince detayları olan saç boyama oldukça önemlidir.

Saç renginin açık ya da koyu olması balköpüğü veya kahve köpüğü gibi saç renklerine geçmek isterseniz buna uyumlu bir cilt renginiz olmalıdır. Esmer bronz ya da buğday bir teniniz varsa, son derece cildinize uyumlu bir rengi tercih etmiş olursunuz. Beyaz cilt rengi olan bayanlarda az da olsa soluk gösterebilir. Saçlarınız sarı ya da açık kumral tonlarda ise saç renginiz biraz daha açık olabilir.


Bal Kahve Köpüğü Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Loreal casting 7.30 numaralı bal köpüğü saç boyasının yarısı ile Koleston 9.3 numaralı altın sarısı küp boyasının yarısını birleştirerek içerisine de bir şişe yüzde 9 oksidan karıştırıp bir boya elde etmeniz gerekmektedir. Saç boyalarının karıştığından emin olduktan sonra saçın uçlarından diplerine kadar uygulayarak boyayabilirsiniz. İlk başta saçların dipleri açıldığı için en sona saçlarınızın diplerine bırakmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

Platin sarısı açık bir renge sahipseniz yine bu boyalarla da markaları göz önüne alarak Loreal casting 7.30 bal kahve saç boyasının yüzde 70’ini Koleston 9.3 altın sarısı saç boyasının da %40’nı alıp birbirine karıştırmalısınız.

Kumral veya daha açık kahve renklerinde bir saçınız varsa, Koleston 9.3 numaralı altın sarısı saç boyası ile Palette 8.65 kahve köpüğü saç boyasının yüzde 30’unu ve %9 oksidasyonu karıştırarak saç uçlarından başlayıp saçınızı boyayabilirsiniz. Uçlardan başlayarak boyadığınız saçlarınızı 5 veya 6 dakika kadar beklettikten sonra kalan tüm boyayı aşağıdan yukarıya doğru şekilde yedirmelisiniz. 35 veya 40 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Kızıl ya da koyu kahve gibi saçları evde kendinizin boyamasını tavsiye etmiyoruz. Mutlaka bir kuaföre boyatmanız ilk boyamada sonuç almazsanız da ton ton açtırarak koyu renkli saçlarınızı kahve bal köpüğüne dönüştürebilirsiniz.

Sizin için galeride bir dizi bal kahve saç renkleri ve modellerinin görsellerini bir araya getirdik. Galeride inceleyeceğimiz bu saç renkleri size ilham verebilir.

Bal Kahve Saç Rengi ve Modelleri / GALERİ

Bal Kahve Saç Rengi Yeni Saç Trendi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git