Kadinlive.com

Güzel görünmenin gizemleri


Her cildin kendine has özelliği var. Kimisi kuruluktan, kimisi de şişmanlık yakınıyor. Bunun için her cilt türüne uygun olan maske kullanılmalıdır:

kadinlive.com aşağıdaki maskeleri sunuyor:

Ultra-kuru ciltler için:

1 adet yumurtayı kırın. Yüze çekip, üstüne bitkisel yağ sürün. Maskeyi kuruyuncaya kadar yüzde bekletin, önce ılık, ardından soğuk su ile durulayın.


1 adet elmanın kabuğunu soyup, mini mini doğrayıp, sütte kaynatın. Karma lapa haline geldiğinde onu soğutup, yüze maske yapın. Karışımı 20 dakika bıraktıktan sonra soğuk su ile yıkayın.

Nemlendirici maske:

2 kaşık yağlı kesmik 1 çay kaşığı doğal meyve suyu ile karıştırın. Karışımın üzerine 1 çay kaşığı yumurta sarısı ve 1 çay kaşığı kafur yağı ilave edip, iyice karıştırın. Maskeyi yüzde 20 dakika saklayıp, ılık su ile yıkayın.

Göz etrafı kırışıklıklara elveda:

Gül, Santal ve neroli uçucu yağlar hepsinden 1-2 damla karıştırıp, göz etrafına çekin.

JoJoba, avokado ve badem yağının hepsinden 1-2 damla ekleyip, limmeta, nane, fençel ve neroli yağlarından 1-2 damla katıp, gün içinde 1-2 kez göz etrafına çekin.

Selülite “hayır” de!

Gerani, mojevelnik, limon, fençel, paçuli, biberiye ve kiparis uçucu yağlar hepsinden 1-2 damla ekleyip, karıştırın, sorunlu yerlere çekin.

Saç daha da güzelleşsin:

Saçları içine 5-7 damla jojoba yağı eklenmiş şampuanla yıkayın. Bu karışım saçlara parlaklık verip, onların kökünü besleyecek. Saç dökülmesini önlemek için temiz saçları zencefil ve okaliptüs demlemesi ile durulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git