Kişisel Bakım

Güzel görünmenin gizemleri

Her cildin kendine has özelliği var. Kimisi kuruluktan, kimisi de şişmanlık yakınıyor. Bunun için her cilt türüne uygun olan maske kullanılmalıdır:

kadinlive.com aşağıdaki maskeleri sunuyor:

Ultra-kuru ciltler için:

1 adet yumurtayı kırın. Yüze çekip, üstüne bitkisel yağ sürün. Maskeyi kuruyuncaya kadar yüzde bekletin, önce ılık, ardından soğuk su ile durulayın.

1 adet elmanın kabuğunu soyup, mini mini doğrayıp, sütte kaynatın. Karma lapa haline geldiğinde onu soğutup, yüze maske yapın. Karışımı 20 dakika bıraktıktan sonra soğuk su ile yıkayın.

Nemlendirici maske:

2 kaşık yağlı kesmik 1 çay kaşığı doğal meyve suyu ile karıştırın. Karışımın üzerine 1 çay kaşığı yumurta sarısı ve 1 çay kaşığı kafur yağı ilave edip, iyice karıştırın. Maskeyi yüzde 20 dakika saklayıp, ılık su ile yıkayın.

Göz etrafı kırışıklıklara elveda:

Gül, Santal ve neroli uçucu yağlar hepsinden 1-2 damla karıştırıp, göz etrafına çekin.

JoJoba, avokado ve badem yağının hepsinden 1-2 damla ekleyip, limmeta, nane, fençel ve neroli yağlarından 1-2 damla katıp, gün içinde 1-2 kez göz etrafına çekin.

Selülite “hayır” de!

Gerani, mojevelnik, limon, fençel, paçuli, biberiye ve kiparis uçucu yağlar hepsinden 1-2 damla ekleyip, karıştırın, sorunlu yerlere çekin.

Saç daha da güzelleşsin:

Saçları içine 5-7 damla jojoba yağı eklenmiş şampuanla yıkayın. Bu karışım saçlara parlaklık verip, onların kökünü besleyecek. Saç dökülmesini önlemek için temiz saçları zencefil ve okaliptüs demlemesi ile durulayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu