Makyaj

Renkli göze nasıl makyaj yapılır?

Renkli göze nasıl makyaj yapılır?

Renkli gözlere sahip kadınlar makyajsız da çok etkileyici ve büyüleyici bir görünüme sahiptir. Fakat yapılan yanlış bir makyaj yüzünden bu etkinin kaybedilmesi mümkündür. Mavi gözlere sahip kadınlar kahve ya da bronz renkler mavi gözlü kadınlar için ideal tonlar arasındadır. Açık renkler üzerine kahve ya da kızıl renk tonları renkli gözlere büyüleyici bir etki katar. Vanilya gibi açık bir renkle tüm gözleri üzerinize çekerek gözün dış kısmından içeriye doğru gelen bölgeyi kızıl bir farla renklendirerek gölge yerine acı kahve renklerini de tercih edebilirsiniz.

Renkli gözlere nasıl makyaj yapılır

Makyajınızı bitirdikten sonra eyeliner kısmını içine daha koyu kahve kalem uygularsanız renkler bakışlarınızı daha keskin bir hale getirmenizi sağlayacaktır.

Bronz renkleri kullanmayı seviyorsanız farları kullanma tekniği yine aynı şekilde kullanarak renklerin yerini değiştirmenizde mümkündür. Göz pınarı altına açık renk kullanarak gözün dış kısmına bu bronz renkleri ekleyerek acı kahveye yapabileceğiniz makyaj çok daha hoş bir görüntüye sebep olabilir.

Eyeliner koyu kahve bir kalemle su bazlı siyah eyeliner kullanarak çok fazla dikkat çekici olmayacağı için bu renk tonlarını gönül rahatlığı ile kullanmanız mümkün olmaktadır.

Mavi Gözleriniz varsa gece makyajı

Siyah gri dumanlı gözler kullanarak gözleri üzerine vanilya farla gözün dış bölgesinden başlayarak sınırına doğru siyah far uygulayabilirsiniz. Çok koyu olmasını istemiyorsanız aynı farı gözünüzün üzerine de uygulayarak çok fazla koyu görünmesinin önüne geçebilirsiniz.

Gözün alt kısmındaki dağılımı kirpiklerin siyah farı uygulandıktan sonra kulak çubuğu ile daldırılarak duman rengi mavi gözlerinizi daha güzel bakmanızı sağlayacaktır.

Far kullanıyorsanız koyu kahve siyah ince eyeliner ile günlük makyajınızı tamamlayarak sade hoş bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Yeşil göz için gece makyajı

Gözleriniz yeşilse aynı tonlarda gidebilir ve gece makyajı uygulamalarından dumanlı bakışlar yeşil gözlerle etkili bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan bir tanesi renkli giysiler üzerinde de bir renk far uygulanabilmektedir. Naturel infazları dışına çıkmış olmak anlamına da gelir.

Mavi göz mavi elbise mavi far üçlemesi kıyafetimiz den vazgeçmek istemiyorsanız gözlerinizden de makyajınızın daha doğal renklerde yaparak sizlerde bütünleşmiş bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu