Makyaj

Popüler Makyaj Trendleri 2017 – 2018

Popüler makyaj trendleri

Modanın bir parçası olan makyaj bayanlar için kıyafet ve saç tasarımı kadar önemli bir güzellik detayı hatta güzellik kavramını ortaya çıkarmak için makyaj olmazsa olmaz bir detay diyebiliriz. Elbiseler gibi makyaj trendleri de yıllar içerisinde değişiyor özellikle artık makyaj modanın kalbini oluşturuyor. Konumuz içerisinde bu seneye damga vurması beklenen ve hatta damga vurmaya başlayan 2017-2018 makyaj trendleri inceleyeceğiz.

Geçmiş dönemlerin aksine artık makyajda bir moda trendi gibi sabit modeller ile ön plana çıkmaya başladı. Bu yılda karşımıza 3 farklı makyaj trendi çıkacak gibi gözüküyor, mevsimsel olarak giyilen kıyafet ve saç modellerine göre makyaj trendleri de farklılık gösterecek ancak önceki dönemlerin aksine saç tasarımı makyaj seçimini değil makyaj tercihi saç modelini belirleyecek gibi duruyor.

2017 Makyaj Trendi Koyu Pembe Tonları

Makyaj trendleri 2017 – 2018

2017 – 2018 makyaj trendlerinde ön plana çıkmasını beklediğimiz makyaj modellerini yorumlamaya başlayalım. Yüz tipinin ve ten renginin belirleyici olduğu ilk makyaj modelimiz de resmi bir tutum yaratmak öncelikli bu modelde yüz hatlarında sadece gözler ön plana çıkarılıyor farklı olarak ise saçlar toplanarak bu kişiye özgü saç modeline göre değişebilir yüz detaylarının daha vurgun olması sağlanıyor. Özellikle kış döneminde tercih edilmesi beklenen bu trend bahar aylarında da özel davet ya da iş görüşmeleri gibi resmi ortamlarda tercih edilebilir.

İkinci makyaj modelimiz ise geçmiş dönem 80 ve 90 dönemi gibi genç kızların sokak havasını temsil ediyor. Yani basit bir makyaj ile kaşlar, gözler ve bunun yanı sıra dudaklarda hafif bir kırmızı tonuyla ön plana çıkarılabilir. Daha sportif bir tema çizen bu makyaj modelimizde saç modelinin belirlenmesi, ayakkabı ve kıyafet gibi önemli detaylar diğer makyaj seçimlerine göre daha basittir. Sportif bir makyaj modası özellikle bahar dönemlerinde tercih edilebilir, saçları uzun bayanların kullanmasını beklediğimiz bir model olan bu makyaj modeli birçok ünlü tarafından da kullanıyor. Zaten bu makyaj modelinin bu yıl trend olmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi de bu gibi gözüküyor.

Makyaj Trendleri 2017 2018 Cool Makyaj

Son olarak ise hem resmi hemde sportif bir görünüm çizen bir makyaj modeli oluyor. Diğer makyaj modellerine göre kıyafet kombinlemesi ve saç modelinin oluşturulması daha zordur. Ancak yaz dönemine özgü bir makyaj olduğu için evde basit bir şekilde yapılabilir. Yaz dönemine özgü dedik o yüzden gidilen ortamın durumuna göre makyajın tonu artırılabilir ya da eksiltilebilir ancak düğün gibi fazla özel durumlarda ise özellikle siyah kıyafet seçimiyle birlikte makyajın tonu artırılabilir ya da açık renkli kıyafet seçiminde ise bu ton biraz düşürülebilir. Sarı saçlı bayanların ise daha hafif tonda bir makyaj yapması önemlidir ancak siyah kıyafet tercihiyle birlikte bu seçim biraz abartılabilir. Bu tarz durumlarda kişiye özgü davranılması makyajın genel çizgisini belirler.

Makyaj Trendleri Kırmızı Tonlar 2017

Bu yıl öne çıkması beklenen makyaj trendleri bu şekilde yer alıyor. Ancak trendlere direk olarak bağlı kalınması şart değil kişiye özgü olarak makyaj modelleri şekillenebilir. Kişiye özgüden kastımız kaş kalınlığı gibi standarttın dışında özellikler barındıran bayanlar makyajlarını daha kişiselleştirebilir. Artık önceki gibi makyaj için kuaföre gitme tercihinde bulunmuyoruz çünkü istediğimiz ve aklımızda yer alan düşünceler yüzümüzde yansımıyor. Böyle durumlarda aklımızda ki modeli aynaya yansıtabilmek için yukarıda ki makyaj trendlerinde olduğu gibi sadelik vurgusuyla oldukça güzel makyaj modelleri yakalanabilir bu şekilde hemde psikolojik bir rahatlık elde edilebilir. Sadelik vurgusu üzerinde durduğumuz gibi özel durumlara göre değişiklik gösterebilir. 2017 – 2018 makyaj trendleri bu şekilde ön plana çıkıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu