Makyaj

Makyaj Malzemeleri Nasıl Kullanılır?

Makyaj malzemeleri nasıl kullanılır?

Kadınlive ekibi daha güzel görünmek isteyen kadınlar için makyaj sırlarını anlatıyor. Hem doğal hem de şık bir görünüm için doğru makyaj malzemeleri kullanmak gerekmekte.

Fondöten:

En önemli makyaj malzemelerinden bir tanesi olan fondöten nemlendirici kullandıktan sonra pudra ve diğer makyaj malzemelerinden önce kullanılması gereken bir üründür. Cildiniz ile aynı renkte olmasına özen göstermenizi tavsiye ettiğimiz fondöten huş ağacı özlü cilt rahatlatıcı özel malzemelerden oluşan fondötenleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Saç diplerine kadar da atmanızı tavsiye ettiğimiz fondöten gözlerinin etrafına yanaklara ve şakaklara kadar yaymaya özen göstermeliyiz. Burnunuzun iki yanına ve göz kapaklarınıza da uygulayarak son derece hoş bir görünüme ilk adımı atmış olabilirsiniz. Mutlaka parmaklarınızın tersiyle fazla fondöteni almayı unutmayın. Abartılı bir fondöten sizi olduğundan daha yaşlı bir görünüme sokacaktır.

makyaj-malzeme-kullanma-1

Pudra:

Cildimizin yağsız ve hoş bir görünüme kavuşması için fondötenden sonra cildimize sıkılaştırılmış toz pudrayı kullanabiliriz. Cildimizdeki kusurları kapatarak çok daha hoş bir görünüme kavuşmamızı sağlayacaktır. Özellikle şakaklar ve burnumuza pudra iyi yayarak harika bir görünüme kavuşabiliriz.

Allık:

Elmacık kemiklerimizi sürdüğümüz allıkla çok daha hoş ve belirgin çizgiler yaratabiliriz. Elmacık kemiklerimizi ortaya çıkartarak son derece hoş bir görüntüye kavuşabiliriz. Cildimizde 2 ton daha koyu seçtiğimiz allık bizi son derece canlı ve hoş gösterir.

makyaj-malzeme-kullanma-6

Ruj:

Dudaklarımızın derisi hassas ve narin bir yapıya sahiptir burada hiçbir yağ bezi bulunmadığı için parlak olmayan mat renkleri tercih edebilirsiniz. E vitamini içeren rujları tercih ederek dudaklarınızı nemlendirici fondöten sürdükten sonra bunu uygulayabilirsiniz. Dudak kaleminizi rujunuzla aynı renkte tercih ettiğinizde çok daha net ve belirgin dudaklara kavuşabilirsiniz.

Göz farı:

Gözlerimizi belirginleştirmek için kullandığımız en önemli makyaj malzemelerinden bir tanesi olan göz farı yapay bir görünümden uzak olması için dikkatli bir şekilde kullanmamız gerekmektedir. Mavi, gri, yeşil gibi tonları tercih ederek çok daha doğal bir görünüme kavuşabilirsiniz. Göz yuvalarının belirginleştirmek için de koyu renklerden uzak durmalıyız.

makyaj-malzeme-kullanma-2

Eyeliner:

Gözlerimizin şeklini belirginleştirmek için eyeliner kullanmalıyız. Gözümüze yoğunluk vererek daha güzel bir görüntüye bürünebiliriz özellikle üst ve alt kirpiklerinize fırçalı eyeliner kullanırsa çok daha belirgin ve net bakışlara sahip olabiliriz.

Kirpikler:

Kaşlarımızı belirgin bir hale getirerek göz yapımızı da daha dikkat çekici bir hale sokabiliriz kullandıktan sonra makyajınızı tamamlamış oluyoruz son derece hoş bakımlı güzel bir görünüme kavuşmak için verdiğimiz püf noktalarını uyarsanız sizlerde çok daha güzel görüneceksiniz.

makyaj-malzeme-kullanma-3

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu