Saç Bakımı

Sağlıklı saçlar için 4 adım

Saçlarımızı her gün yıkamak, bakımını ihmal etmek ve yüksek ısı uygulamak, saçın parlaklığını yok ediyor ve sağlıklı görünmesinin önüne geçiyor. Bu 4 adımı takip edin ve hayal ettiğiniz saçlara kavuşun…

Saçınızı her gün yıkamayın: Şampuanların içinde bulunan bazı kimyasallar saç derisine zarar verebiliyor. Bunun sonucu olarak ise saçta kepek oluşumu, kuruluk vb. sorunlar ortaya çıkabiliyor. Uzmanlar, saçı gün aşırı yıkamayı ve şampuan kullanımını minumuma indirmeyi öneriyor. “Saçlarımı yıkamadan dışarı adım bile atmam!” diyorsanız, doğal içerikli ve organik ürünlere yönelebilirsiniz.

Saçı şekillendirirken dikkat: Saç düzleştiricileri ve maşaların hayatkurtarıcı oldukları yatsınamaz bir gerçek; ancak bu aletler yüksek ısı yaydıkları için saça oldukça fazla zarar verebiliyor. Uzmanlar, saça şekil vermeden önce mutlaka saçı koruyan spreyler ya da serumlar kullanmayı öneriyor.

Saça bakım yapın: Saç bakımına zaman ayırmayı hep ihmal ediyoruz. Oysaki saçlar, en az cildimiz kadar özenli bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Haftanın bir gününü saçlarınıza bakım için ayırın ve saç maskeleri, yağlar ya da serumlardan yardım alın. Saçınıza en uygun ürünü öğrenmek vedaha iyi sonuç almak için bir saç uzmanından destek alın.

Sağlıklı beslenin: Sağlıklı saçların yolu iyi bir beslenme programından geçiyor. Saç dökülmelerini önlemek, saça parlaklık ve güç kazandırmakiçin omega, B12 vitamini ve protein bakımından zengin olan besinler tüketmek gerekiyor. Peynir, yumurta, ceviz ve somon balığı ise saç sağlığı için önemli olan besinlerin en başında geliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu