Makyaj

Yılbaşı gecesinin yıldızı olmak için

Yılbaşı gecesi diğer gecelerden çok daha özeldir. Çünkü çoğu inanışa göre yılbaşına nasıl girerseniz bütün yılın öyle geçer. Sizlere vereceğimiz 10 tane öneri sayesinde sizde yılbaşının yıldızı olabilirsiniz. Yılbaşı gecesi için makyaj önerileri sizlerle paylaşıyoruz.

01. Cilt Temizliği Yapın

Öncelikle cildinizde derinlemesine bir temizlik yapmanız gerekir. Çünkü temiz cilt üzerine yapılan makyaj her zaman çok daha doğal ve güzel görünür. Eğer uzun zamandır maske ya da peeling gibi cilt yenileyici şeyler yapmadıysanız yapmaya bunlardan başlamalısınız.

02. Nemlendirici Kullanın

Yüz tamamen temizlendikten sonra nemlendirilmesi gerekir. Çünkü fondöten nemlendiricinin üzerinde daha hoş görünür ve nemlendirici baz etkisi yaratır. Nemlendirici sürdükten sonra sünger yardımı ile yüzünüze en uygun renk fondöteni bütün yüzünüze ve boynunuza sürmelisiniz. Yüzünüze uygun olmayan renk yüzünüze maske takmış havası yaratacaktır.

03. Pudra Kullanın

Yüzünüze sürdüğünüz fondötenin kuruması için biraz beklemeniz gerekir. Fondöten kuruduktan sonra yine yüzünüze en uygun pudrayı bularak yüzünüze sürmelisiniz.

04. Göz Makyajı Yapın

Cildinizi makyaj yapımı için hazırladığınız gibi gözlerinizi de hazırlamanız gerekir. Çünkü bir makyajda en çok gözler dikkat çeker. Eğer gözaltında morluk ya da renk farkı varsa kapatıcılar ile kapatabilir ve üzerine aydınlatıcı sürebilirsiniz. Parmak uçlarınızla hafif hafif vurarak yaparsanız daha kalıcı olacaktır.

05. Göz Farı Kullanın

Gözü hazırladıktan sonra far sürümüne başlayabilirsiniz. Farı giydiğiniz elbise renginde sürebilirsiniz. Eğer çok aynı oldu diyorsanız giyeceğiniz elbisenin 3 farklı tonunu kullanabilirsiniz. Göz içine açık, ortasına normal ve uçlara doğru da koyu renkleri kullanarak açık renk ile üzerinden geçebilirsiniz. Ya da yıl başı klasiği olan siyah ve füme renklerini kullanabilirsiniz.

06. Eyeliner Kullanın

Artık sıra göz çevresini belirginleştirmekte! Eyeliner ile göz çevresini belirginleştirebilirsiniz ve göz kalemi ile daha buğulu bir hava verebilirsiniz gözlerinize.

07. Kirpikler İçin Maskara

Daha etkileyici bakışlar için kirpiklerin görünümü çok önemli. Daha iri ve daha hacimli kirpikler her zaman daha çekici görünür. Bu görünümü yakalayabilmek için maskarayı bol bol kullanmanız gerekir. Daha güzel ve daha kıvrık durması için ise rimeli diplerden başlayarak yukarı doğru sürmelisiniz. Maskarayı çok fazla sürmeniz kirpiklerin birbirine yapışmasına neden olacaktır. Bu nedenle 3 kattan fazla sürmemeniz, bu üç katı da iyi değerlendirmeniz gerekmektedir.

08. Ten Renginde Allık Kullanın

Şimdi sıra yüzünüze renk katmaya geldi. Artık ten renginize uygun allığı bölgeleri kapatacak şekilde sürebilirsiniz.

09. Ruj Sürün

Artık makyajı tamamladık ve sıra imza atmaya geldi. Şüphesiz ki makyajın imzası rujdur. Yılbaşı ve ruj kelimeleri aynı cümlede geçtiğinde akıldan ilk geçen kırmızı renktir. Yılbaşının en vazgeçilmez renklerinden biridir. Özellikle de açık tonlarda kırmızı sizi daha çekici gösterecektir.

10. Yılbaşı Gecesine Hazırsınız

Artık eski yılı uğurlamaya ve yeni yılı karşılamaya en güzel şekilde hazırsınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu