Kişisel Bakım

Sivilcelerin tedavisi için

Yüzünüzde sivilce var ve siz bu dertten kurtulmak istiyorsunuz o halde Kadınlive Kadın Ekibi’nin sizler için hazırladığı doğal yollarla sivilce tedavisi önerilerini deneyin.

– Sivilcelerin tedavisi için 3 kaşık balla 1 kaşık tarçını karıştırın ve yatmadan önce sivilceler üzerine sürün. Sabah ise yüzünüzü yıkayın. Bunu 2 hafta düzenli olarak yaparsanız, sivilce adlı bir sorununuz olmayacak.

– 1 kaşık limon suyunu 1 kaşık tarçınla karıştırın ve sivilce olan bölgeye sürün. Kuruduktan sonra ılık su ile temizleyin. Sonuca ise kendiniz de inanmayacaksınız.

– Portakal kabuğunu rendeleyin ve onu iyice ezerek krem haline getirin, sivilceler olan bölgeye sürün. Bir süre geçtikten sonra yıkayın.

– 1 diş sarımsağı ikiye bölün ve iç kısmını sivilceler üzerine sürün. Bunun düzenli olarak yapılması probleminizi ortadan kaldıracaktır.

– Biraz limon suyu ile gül suyunu karıştırın ve sorunlu bölgeye sürün. Yarım saat sonra ılık su ile yıkayın. Bunu düzenli olarak yaparsanız, hızlı yararını göreceksiniz.

– Olgun domatesi püre haline getirip sivilce olan bölüme sürün ve 1 saat sonra yıkayın. Böylece, Sivilceleriniz küçülecek ve sivilce yetişmesinin önüne geçilecek.

– 1 kaşık sirkeye 1 çimdik tuz ekledi sivilceler üzerine sürün. Yarım saat sonra ılık su ile yıkayın.

– Bir adet salatalığı rendeleyerek püre haline getirin. Suyunu sıktıktan sonra cildinize sürün. Bu şekilde Sivilceleriniz yok olacak ve cildiniz kendi ışıltısını geri kazanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu